Kalbinizin Bodyguard'ı Kırmızı İçecek

Buradasınız

Ye-İç 05 Temmuz 2016

Çok eski zamanlardan beri aşkın simgesi olmuş organımız hakkında konuşacağız. “Pıt pıt” sesiyle bizi hayata bağlıyor, birçok duyguyu hissetmemizi sağlıyor. Göğsünüzün sol tarafına dokunun, kendisi orada yaşıyor. Şimdi bir süre elinizi orada tutun ve kalbinizi dinleyin. Belki memnun olmadığı şeyler vardır.

Sizce dünyada insan sağlığını en çok tehdit eden etmenlerden biri aşağıdakilerden hangisi olabilir? Solunum yolları hastalıkları? Kanser? DNA bozuklukları? Çevre Kirliliği? Kalp rahatsızlıkları?

Kalp rahatsızlıkları seçeneğinde karar kılanlar, doğru bildiniz, bravo! Her üç insandan biri kalp rahatsızlıklarına bağlı sorunlara maruz kaldığı için insanlık olarak bu konuya daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Birçoğumuz kalbine iyi bakmıyor, onu erkenden yaşlandırıyor. Peki, kalbimizi korumak için neler yapmalıyız? Sağlıklı beslenmeli, düzenli egzersiz yapmalı ve stresten uzak durmalıyız. Detaylandıralım:

 

Kendini Sev, Kalbini Koru, Domatesi Öp

Kalbimiz bizi hayatta tutan en önemli organımız, o attığı sürece devam ediyor yaşantımız. Bizi hiç yormuyor; kendi kendine mütevazı bir şekilde çalışıyor. O bu kadar iyi niyetliyken çoğumuz stresle, sağlıksız besinlerle, hareketsiz yaşamla ve sigara gibi zararlı maddelerle onun “canına okuyoruz.”

Bu kadar öz eleştiri yeterli görünüyor. Şimdi, kalp sağlığımız için neler yapabiliriz, onlara bir bakalım.

Kalbimize iyi gelecek, sağlık dostu bir kırmızı içecek tarifiyle yazımızı sonlandırıyoruz.

 

Kırmızı Kokteyl

 

Her gün düzenli olarak kırmızı kokteyl içerek kalbinizi güçlendirip, damar tıkanıklığını önleyebilirsiniz. Kırmızı kokteyl bu gücünü içerdiği vitaminler ve antitoksinlerden alıyor.

 

Malzemelerimiz

  • Bir bardak taze sıkılmış domates suyu,
  • Bir yemek kaşığı rendelenmiş zencefil,
  • 1 tane acı biber ya da ½ çay kaşığı kırmızıbiber,
  • ¼ bardak taze sıkılmış limon suyu,
  • 2 tane kereviz sapı.

 

Hadi Yapalım!

Tüm malzemeleri blender’ın içine koyun. Homojen bir karışım elde edinceye kadar çalıştırın. Öğün aralarında tüketmenizi tavsiye ettiğimiz bu içecek sindirime de yardımcı oluyor, afiyet olsun!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.