Gözlerden Kalp Fışkırtacak 10 Kült Aşk Filmi

Buradasınız

Yaşa 23 Ocak 2016

 kalp

Aşk filmleri her zaman içimizi ısıtır. Kimimiz hayalindeki aşkı iki saatliğine de olsa yaşamış olur, kimisi de film üzerinden kendi aşk hayatını sorgular. İlişkilerinizi yıpratmayın; gerçek hayatın çoğu zaman filmlerle alakası bile yoktur ama bazı filmler vardır, o kadar gerçek hayatın içindenlerdir ki zamanla kültleşirler:

One Day (Bir Gün) / Lone Scherfig / 2011

oneday


Kaynak
Üniversitede yolları kesişen iki zıt genci konu alan film, aşk filmlerini sevenler için mükemmel bir seçim. İşçi aileden gelme olan Emma, eğlenceye düşkün Dexter’la arkadaş olur ve hikâye başlar.

The Notebook (Not Defteri) / Nick Cassavetes / 2004

notebook
Kaynak
II. Dünya Savaşı zamanında geçen, sararmış bir not defteri üzerinden anlatılan aşk hikâyesi, izleyen herkesin kalbini çalacak. Biraz klasik olacak ama zengin ve fakirin birbirlerine âşık olmasını anlatıyor.

Annie Hall / Woody Allen / 1977

annie
Kaynak
Bir komedyenin bir müzisyene âşık olmasını anlatan, Woody Allen hayranlarını zevkten dört köşe yapan 4 Oscar’lı bu filmi Woody Allen hayranı değilseniz bile mutlaka izleyin. 

Out of Africa (Benim Afrikam) / Sydney Pollack / 1985

out
Kaynak
Danimarka’da başlayan filmimiz, evlilik kararı alan çiftimizin Afrika’ya taşınmasını konu alıyor. Tam 7 Oscar’lı bu filmde, Meryl Streep’in müthiş performansı izleyicilerin gözlerini okşuyor.

English Patient (İngiliz Hasta) / Anthony Minghella / 1996

english
Kaynak
II. Dünya Savaşı zamanında geçen başka bir aşk hikâyesi. Juliette Binoche fanları, onu hastasına âşık olan bir hemşire rolünde izleyecek ve ona tekrar âşık olacaklar. 

Titanic / James Cameron / 1997

titanic
Kaynak
Gerçek bir hikâyeden esinlenerek oluşturulan olağanüstü aşk filminde göz yaşlarınızı tutamayacaksınız, tabii hala izlemediyseniz. 

Pretty Woman (Özel Bir Kadın) / Garry Marshall / 1990

pretty
Kaynak
Geçirdikleri harika bir günün ardından çiftimiz bir haftalığına sevgili olmaya karar verir ve olaylar gelişir.

Before Sunset (Gün Batmadan) / Richard Linktaker / 2004

before
Kaynak
Linktaker’in üçleme olarak çektiği serinin ikinci filmi, 9 yıl sonra tekrar karşılaşan bir çiftin Paris’te geçirdiği kısa zamanı anlatıyor. Zekâ dolu diyalogları dinlemeyi sevenler bu filme bayılacaklar.

Eternal Sunhine Of Spotless Mind (Sil Baştan) / Michel Gondry / 2004 

eternal
Kaynak
Jim Carrey bu sefer güldürmekten çok hüzünlendiriyor. 

Seven Ne Yapmaz / Orhan Aksoy / 1970

seven 
Kaynak
Konu aşk filmlerine gelince Yeşilçam’ın klasiklerinden birini listeye koymamak olmazdı. Kartal Tibet ile Hülya Koçyiğit’in başrolleri paylaştığı bu filmi izlerken yanınızda bir düzine peçete bulundurmanızda fayda var.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.