Kanserle Mücadelede Neden Yoga Yapmalı?

Buradasınız

Hareket Et 26 Kasım 2016

Kanserle mücadelede pozitif düşünmenin etkisini sadece haberlerde değil, yakın çevrenizde de görmüşsünüzdür. Pek çok araştırmada tedavi sürecinde stresli olmanın kişiyi olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor.

Bu noktada yogaya başvuranların sayısı hiç de az değil. Kanser hastaları ve kanseri atlatmış kişiler, yogadan ne gibi faydalar gördüğünü anlattılar.

Derin Bir Rahatlama Hissi İçin

Tedavi sürecinde hayatınızı yavaşlatmanız, stresi ve gerilimi hayatınızdan uzak tutmanız gerekiyor. Buna “iyileşecek miyim?” stresi de dahil. Çünkü kronik stres bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkide bulunuyor. “Demesi kolay” diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. İşte bu noktada yoga devreye giriyor. Çünkü yoga beyinle beden arasında kontrolü sağlamada kendinizi geliştirmenizi sağlıyor. Sizi dengede tutuyor ve daha sakin bir tedavi/iyileşme süreci yaşamanızı sağlıyor.

Hem Fiziksel Hem De Mental Kuvvet Kazanmak İçin

Kanser hastalarının yoga yapmalarının en önemli sebeplerinden biri, böyle ciddi bir rahatsızlıkla karşı karşıya kaldıkları zaman bununla yüzleşmede ve kanserle mücadelede desteğe ihtiyaçlarının olması. Yoga bu anlamda yol gösterici bir etkiye sahip. Çünkü kanser hastalarının vücutlarıyla iletişime geçmelerini sağlıyor. İyileşme için hastaların kendi güçlerini fark etmeleri çok önemli.

Kanserin ve Tedavinin Semptomlarını Azaltmak İçin

Pek çok araştırma, yoganın uyku kalitesini artırdığını ve stres seviyesini azalttığını gösteriyor. Dolayısıyla kanser hastalarının yaşam kalitesini artırmada yoga biçilmiş bir kaftan.

Benzer İhtiyaçlarla Toplanan Bir Grubun Parçası Olmak İçin

Yoga sınıflarında pek çok “hayat değiştiren” özel anlar yaşanır. Bunların hepsi bir araya geldiğinde her zaman için umudu besler. Umut, insana yeni bir gelecek için pek çok seçenek olduğunu gösterir.

Pozitif Seçimler Yapabilmek İçin İlham Verir

Kanserle mücadele etmek ve onu yönetmek kolay değildir. Her yeni gün yeni bir sorunla karşılaşmak olasıdır. Bu da yarınla ilgili endişeler yaratır. Ama yoga yapmak, bu olumsuz duygulara değil, olumlu duygulara yönelmemizi sağlar. Bu noktada sizi anlayan iyi bir yoga hocasıyla birlikte çalışmanız çok önemli.

Yoga kanser üzerinde nasıl güçlü bir pozitif etkiye sahipse, Kansere İnat Yaşasın Hayat sigortası da kendini ve yakınlarını kansere karşı korumak isteyenler için çok etkili bir çözüm. Üstelik bu sigortayla ücretsiz olarak Ayrıcalıklar Kulübü’ne de üye olabiliyorsunuz. Ayrıca poliçenizle beraber spor merkezleri, sigara bırakma merkezleri, beslenme danışmanlığı gibi sağlıklı yaşamı destekleyen birçok aktivitede de %40’a varan indirimlerden faydalanabiliyorsunuz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.