Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Kanserle Mücadelede Neden Yoga Yapmalı?

HAREKET ET26 Kasım 2016

Kanserle mücadelede pozitif düşünmenin etkisini sadece haberlerde değil, yakın çevrenizde de görmüşsünüzdür. Pek çok araştırmada tedavi sürecinde stresli olmanın kişiyi olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor.

Bu noktada yogaya başvuranların sayısı hiç de az değil. Kanser hastaları ve kanseri atlatmış kişiler, yogadan ne gibi faydalar gördüğünü anlattılar.

Derin Bir Rahatlama Hissi İçin

Tedavi sürecinde hayatınızı yavaşlatmanız, stresi ve gerilimi hayatınızdan uzak tutmanız gerekiyor. Buna “iyileşecek miyim?” stresi de dahil. Çünkü kronik stres bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkide bulunuyor. “Demesi kolay” diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. İşte bu noktada yoga devreye giriyor. Çünkü yoga beyinle beden arasında kontrolü sağlamada kendinizi geliştirmenizi sağlıyor. Sizi dengede tutuyor ve daha sakin bir tedavi/iyileşme süreci yaşamanızı sağlıyor.


Hem Fiziksel Hem De Mental Kuvvet Kazanmak İçin

Kanser hastalarının yoga yapmalarının en önemli sebeplerinden biri, böyle ciddi bir rahatsızlıkla karşı karşıya kaldıkları zaman bununla yüzleşmede ve kanserle mücadelede desteğe ihtiyaçlarının olması. Yoga bu anlamda yol gösterici bir etkiye sahip. Çünkü kanser hastalarının vücutlarıyla iletişime geçmelerini sağlıyor. İyileşme için hastaların kendi güçlerini fark etmeleri çok önemli.

Kanserin ve Tedavinin Semptomlarını Azaltmak İçin

Pek çok araştırma, yoganın uyku kalitesini artırdığını ve stres seviyesini azalttığını gösteriyor. Dolayısıyla kanser hastalarının yaşam kalitesini artırmada yoga biçilmiş bir kaftan.

Benzer İhtiyaçlarla Toplanan Bir Grubun Parçası Olmak İçin

Yoga sınıflarında pek çok “hayat değiştiren” özel anlar yaşanır. Bunların hepsi bir araya geldiğinde her zaman için umudu besler. Umut, insana yeni bir gelecek için pek çok seçenek olduğunu gösterir.

Pozitif Seçimler Yapabilmek İçin İlham Verir

Kanserle mücadele etmek ve onu yönetmek kolay değildir. Her yeni gün yeni bir sorunla karşılaşmak olasıdır. Bu da yarınla ilgili endişeler yaratır. Ama yoga yapmak, bu olumsuz duygulara değil, olumlu duygulara yönelmemizi sağlar. Bu noktada sizi anlayan iyi bir yoga hocasıyla birlikte çalışmanız çok önemli.

Yoga kanser üzerinde nasıl güçlü bir pozitif etkiye sahipse, Kansere İnat Yaşasın Hayat sigortası da kendini ve yakınlarını kansere karşı korumak isteyenler için çok etkili bir çözüm. Üstelik bu sigortayla ücretsiz olarak Ayrıcalıklar Kulübü’ne de üye olabiliyorsunuz. Ayrıca poliçenizle beraber spor merkezleri, sigara bırakma merkezleri, beslenme danışmanlığı gibi sağlıklı yaşamı destekleyen birçok aktivitede de %40’a varan indirimlerden faydalanabiliyorsunuz.

 

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Saç beyazlaması yaşlılık belirtisi olarak kabul edilse de pek çok kişi bu sorunla henüz gençliğinin baharındayken bile karşılaşabiliyor. Vitamin ve mineral eksikliği, stres, genetik, tiroid bezi bozuklukları, sağlıksız hayat tarzı gibi faktörler erken yaşta saç beyazlamasının en önemli tetikleyicileri arasında yer alıyor. Bu durum pek çok kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkileyebiliyor. İşte bu nedenle erken yaşta saç beyazlamasına çözüm niteliğinde olan 10 öneriyi bir araya getirdik...

1. Saç Boyalarından Uzak Durun


Özellikle genç kadınların tarz değişikliği olarak başvurdukları saç boyaları, içeriklerindeki zararlı kimyasallar nedeniyle saça renk veren pigmentleri öldürdüğü için erken yaşta saç beyazlamasına neden olabiliyor. Kimyasal saç boyalarından mümkün olduğunca uzak durarak saç yıpranmasını ve beyazlamasını mümkün mertebe engelleyebilirsiniz.

2. Badem Yağı Sürülebilir

Badem yağı, saç beyazlamasına çözüm önerileri arasında yer alıyor. Haftanın üç günü duş almadan bir saat önce saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

3. Sıkıntı ve Stresten Uzak Durun

Stres ve sıkıntı henüz erken yaşlardan itibaren hücrelere ve bedene zarar verdiği için saç beyazlamasının günlük hayattaki en bariz nedenleri arasında yer alıyor. Aynı nedenlerle saç dökülmesi problemi de yaşamak söz konusu. Huzurunuzu kaçıran ve sizi strese sokan faktörleri kökten yok etmeniz saç beyazlamasını yavaşlatabiliyor.

4. Proteine Önem Verin

Protein eksikliği nedeniyle de erken yaşta saçlar beyazlayabiliyor. Kırmızı et, balık, yoğurt, yumurta gibi gıdaları, yeterli ve dengeli bir şekilde tüketmekte fayda var.

5. A, C ve E Vitaminlerine Dikkat

A, C ve E vitaminleri saç sağlığı konusunda da ağırlığını ortaya koyuyor. Bu vitaminlerin eksikliği özellikle erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri arasında yer alabiliyor. Saç beyazlamasına çözüm, mümkün olduğunca doğal yollarda aranmalı.

6. Spor Yapın

Düzenli spor her konuda olduğu gibi erken yaşlılık belirtilerini önleme konusunda da çok büyük önem taşıyor. Çünkü spor yaparken vücuttaki stres azalıyor, hücreler gerekli enerjiyi buluyor ve toksinler terleme yoluyla uzaklaştırılıyor. Bu nedenle herkes daha sağlıklı yaşlanmak, enerjisini artırmak ve kendini her daim genç hissetmek için sporu bir hayat tarzı olarak kabul etmeli.

7. Kendi Saçlarınızın Yağı da Faydalı

Saçlarda kendiliğinden üretilen yağ, doğal bir bakım niteliğinde olduğu için saçları besliyor, uzamasını sağlıyor ve saç beyazlamasını yavaşlatıyor. Bu nedenle her gün saçları yıpratan ve kurutan, ağır kimyasallar içeren şampuanları kullanmaktan kaçınmalısınız.

8. Horoz İbiği Çiçeği

Belki de adını ilk kez duyduğunuz bu çiçek, saç beyazlamasına çözüm olacak türden. Uzmanlara göre horoz ibiği çiçeğinin mor kısımları ezilerek elde edilen su, saça ve saç diplerine masaj yaparak uygulanabilir.

9. Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin

Başta yeşil yapraklılar olmak üzere sebze tüketimine ağırlık vermelisiniz. Çünkü bu gıdalarda bulunan beta karotenin faydaları su götürmez bir gerçek.

10. Çörek Otu Yağı

Saç dökülmesine karşı mucizevi etkileriyle ön plana çıkan çörek otu, saç beyazlamasını önleme konusunda da oldukça güçlü bir yöntem. Saçlarınıza masaj yoluyla uygulayabilir veya her gün bir çay kaşığı çörek otunu çiğneyerek yutabilirsiniz.