Sinüzite Ne İyi Gelir Sorusunun 5 Yanıtı

Buradasınız

Hareket Et 28 Ekim 2018

Sinüzit yılın hemen her döneminde sıklıkla görülen ancak kış aylarında soğuk havaların artmasıyla birlikte kendini iyiden iyiye hissettiren bir hastalık. Burnumuzun etrafında bulunan ve adı sinüs olan hava dolu boşlukların alerji, hastalık, toz, şişme gibi herhangi bir nedenden dolayı kapanmasıyla oluşan sinüzit, çok farklı yan etkileri doğurabilir. Baş ağrısı, yorgunluk, genizde akıntı, zaman zaman ağız kokusu gibi farklı durumlar sinüzit belirtileri arasında sayılır. Sinüzit nasıl geçer ve sinüzite ne iyi gelir sorusunun kesin yanıtı doktorunuzda olsa da evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle siz de kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Her daim temiz ortamlarda bulunun

Sinüzit ile mücadele ederken dikkat etmeniz gereken noktaların başında temiz ortamlarda bulunmak geliyor. Toz, kirli bir ortam ve akarların yaşamasına olanak veren bir çevre, sinüziti tetikleyen en önemli nedenler arasında. Kısacası sinüzite ne iyi gelir sorusunun ilk yanıtı temizlik…

Günlük egzersizleri aksatmayın

Sinüzite ne iyi gelir diye düşünenlere verilecek ilk yanıtlardan biri sağlıklı bir yaşam ve güçlü bir bağışıklık sistemidir. Bunu yakalamak için de yapılması gereken ilk şey düzenli egzersizlerdir. Sporu günlük hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde sinüzit sorunuyla da daha rahat mücadele edebileceğinizi göreceksiniz.

Günlük egzersizler ve doğru beslenme, sağlıklı bir yaşama sahip olma yolunda atacağınız en önemli adımlardır. Bunun dışında kendiniz için yapabileceğiniz çok fazla şey bulunmaktadır. Ancak herkesin bildiği gibi hayat sürprizlerle doludur, o yüzden beklenmeyen durumlar için de siz de bugünden Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırarak kendinizi gelecek kötü günler için güvence altına alabilirsiniz. Kaza sonucu hastanede yatarak tedavi görmeniz gerektiği zaman günlük para ödemesi de yapan bu sigorta ile acil durumlarda ihtiyaç duyduğunuz desteği bulabilirsiniz.

Sigaradan uzak durun

Birçok hastalığı ve olumsuz durumu tetiklediği gibi sigara, sinüziti de oluşturan ve kötüleştiren bir etkiye sahiptir. Sinüs boşluklarının tıkanmasını sağlayan birçok durumun oluşmasına neden olan sigara, genel sağlığınız için de son derece yanlış bir alışkanlıktır.

Yeşil çayı deneyebilirsiniz

Sinüzit nasıl geçer sorusunun yanıtlarından biri de yeşil çaydır. İçerisindeki antioksidanlar nedeniyle sinüslerin açılmasına yardımcı olan yeşil çayı günde 3 defa tüketerek ya da buharını burnunuza çekerek rahatlayabilirsiniz.

Limonu unutmayın

Limon, herkesin bildiği üzere tam bir C vitamini kaynağıdır ve sinüs tedavisinde de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Limon suyu antibakteriyel ve anti inflamatuar özellikleriyle bilinir. Sinüzit nasıl geçer ve sinüzite ne iyi gelir sorularının yanıtı, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlara ve iltihaplanmaya da iyi gelen limon olabilir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.