Mikro İğnelemenin Faydaları

Buradasınız

Hareket Et 17 Şubat 2022

mikro, iğneleme, kişisel bakım, bakım, sağlık, vücut

Son dönemlerde dermatologlar tarafından farklı cilt hastalıklarını tedavi etmek amacıyla kullanılan popüler yöntemler arasında mikro iğneleme ön plana çıkıyor. Çok sayıda küçük ve steril iğne kullanımı ile gerçekleştirilen yöntem, cilt tabakasında oluşan birçok sorunun önüne geçiyor. Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldığı kadar estetik amaçlı da tercih edilen mikro iğneleme yönteminin faydalarını senin için araştırdık.

İşlem nasıl gerçekleştiriliyor?

mikro, iğneleme, kişisel bakım, bakım, sağlık, vücut

Dermatologlar tarafından birden fazla küçük ve steril iğne kullanımı sonucunda ciltte travmaya neden olarak kolajen ve diğer iyileştirici faktörlerin üretimi artırılıyor. Bu uygulama sayesinde kırışıklık, akne, sivilce, yara izi, pigmentasyon sorunları, deri çatlağı ve gül hastalığı gibi birçok problemin önüne geçiliyor.

Mikro iğnelemenin faydaları neler?

mikro, iğneleme, kişisel bakım, bakım, sağlık, vücut

Yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda mikro iğneleme uygulamasının çeşitli cilt sorunlarını tedavi etmek ve cildi gençleştirmek için güvenilir ve etkili bir yol olduğu saptandı. Araştırmalar neticesinde ciltte oluşan büyük gözeneklerin, kırışıklıkların, yara izlerinin, çatlakların ve ince çizgilerin görünümünde azalma olduğu da belirtildi.

Riskleri neler?

mikro, iğneleme, kişisel bakım, bakım, sağlık, vücut

Uzmanlar mikro iğneleme uygulamasının etkili ve güvenilir bir yöntem olduğunu ifade etse de kimi senaryolarda bu uygulamadan kaçınılması gerektiğinin altı çiziliyor. Mikro iğneleme uygulamaları kısa sürede etki göstermesine rağmen bazı riskleri de içerisinde barındırıyor. Uygulama sonrası şişlik, kızarıklık, morarma, kuruluk, cildin dökülmesi, kanama ve uygulanan bölümde rahatsızlık gibi semptomlar ortaya çıkıyor. Ayrıca bazı durumlarda kişinin cilt hassasiyetine göre pigment değişiklikleri, enfeksiyon ve tedavide kullanılan ilaçların yan etkilerine karşı reaksiyon gibi çeşitli sorunlar ile karşılaşılabiliyor.

İşi uzmanına bırakın

mikro, iğneleme, kişisel bakım, bakım, sağlık, vücut

Mikro iğneleme işlemleri ile ilgili dermatologların yanı sıra ev tipi makineler yardımıyla bireyler kişisel uygulamalar da gerçekleştirebiliyor. Fakat bu noktada olası sorunların artması ihtimali de artıyor. Dolayısıyla mikro iğneleme ve benzeri uygulamaları uzmanlara bırakmakta fayda var.

Sağlığın ya da istediğin için fark etmez, hayatının herhangi bir anında mikro iğneleme veya benzeri uygulamalara ihtiyaç duyabilirsin. Uzmanların gözetimi altında, doğru zaman ve uygulamalarla bu gibi yöntemleri tercih edebilirsin. Ancak bunun da ötesinde yaşamın içerisinde sağlığınla ilgili beklenmedik anlarla karşılaşman olası. Bu durumlarda QNB Sigorta’nın sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile beklenmeyen sağlık harcamalarına karşı hazırlıklı olabilirsin. Özel hastanelerde katkı payı hariç ek bir ücret ödemeden muayene ve tedavi hizmeti alabilir, sağlık giderlerin hakkında endişelerini ortadan kaldırabilirsin. Üstelik %10 hoş geldin indirimiyle!

 

 

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.