Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kan Şekerini Düzenleyen 15 Dakikalık Egzersiz
Kan Şekerini Düzenleyen 15 Dakikalık Egzersiz

iyihisset.com

20 Şub 2018

Kan şekeri değerinizi düzenlemek için spor salonunda saatlerinizi harcamanıza gerek yok. Birazdan bahsedeceğimiz dört egzersiz, 45 dakikalık bir egzersiz programından daha etkili!

Egzersiz yaparak kan şekeri nasıl düzenlenebilir, önce onu anlatalım. Şöyle ki egzersizleri ikinci plana attığınızda, çoğu zaman sinsi bir şekilde gelen şeker ihtiyacı, ani enerji düşüşleri veya kilo alma durumu başlıyor. Bu egzersizleri yaparken ise kan şekeriniz vücudunuz tarafından salgılanan stres hormonları nedeniyle başlangıçta yükseliyor, ancak egzersiz sonrası 12 ila 24 saatte kan şekeriniz olumlu yönde etkilenerek düzene giriyor. Bu egzersizlerle genel sağlığınıza yatırım yaparken Kansere Karşı Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak içinizin tamamen rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

O halde başlayalım. Bu hareketlerin her birini 10 saniyelik dinlenme arası vererek, 50 saniye boyunca yapın. Ve bunu dört set (isterseniz daha fazla) tekrarlayın.

İp Atlama

Dirseğinizi vücudunuza yakın tutarak atlama ipini önünüzde tutun. İpi çevirmek için bileklerinizi döndürün ve göbeğinizi içinize çekerek atlamaya başlayın.

Dağ Tırmanışı

Düz uzun bir mat üzerinde elleriniz omuz hizasında olacak şekilde yüksek plank pozisyonu alın. Bu egzersizde bütün gücünüz ellerinizde ve ayak parmak uçlarınızda olacak. Üst vücudunuzu hareket ettirmeden, sağ dizinizi göğsünüze çekin. Bu şekilde durun ve başlangıç ​​konumuna dönerek aynı hareketi sol bacağınızla tekrarlayın. Daha etkili olması için hızınızı artırın.

Lunge Yürüyüşü

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sağ ayağınızı geri çekin ve her iki dizinizi de bükerek ön bacağın zemine paralel olmasına ve arka dizin yere yaklaşmasına izin verin. Başlangıç pozisyona gelmek için zıplayın ve havadayken ayakları değiştirerek hareketi yineleyin.

Geniş Atlayış

 

Squat pozisyonunda, dizleriniz 90 dereceye gelene kadar çömelin. Bacaklarınızdan güç alarak sabit bir şekilde durmaya çalışırken, ellerinizi omuz genişliğinde açarak zemine koyun. Ayağınızı geri atın ve göğsünüzü yere değecek şekilde zemine indirin. Zıplar şekilde yeniden kalkın ve egzersizi üst üste 50 saniye boyunca tekrarlayın.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.