Akıllı Telefon Kullanıcıları İçin Pek Yararlı Meditasyon Uygulamaları

Buradasınız

Hareket Et 16 Temmuz 2016

Meditasyon, ezelden beri rahatlamanın ve huzur bulmanın en bilinen yollarından biri. Bunu fark eden insanlar onu hayatlarının içine çoktan aldılar ve artık iç huzuruna sahipler. Tarihi insanlık kadar eski olan meditasyona bir nevi bilinçaltı temizliği diyebiliriz.

Çeşitli yöntemler kullanılarak kişiyi tarafsız bir gözlemciye dönüştüren meditasyon teknikleri, geliştiricilerine bağlı olarak değişik isimler alabiliyor. Örneğin “Dinamik Meditasyon” Osho tarafından geliştirilmiş; “Zen Meditasyonu” ise Çin’de bir zen manastırı kurmuş olan Pai-Chang tarafından ortaya çıkarılmış.

Meditasyon çeşitleri sınırsız ama hepsinin ortak bir amacı var: Ruh dinginliğine ulaşmak.

Günümüzde her şeyin bir uygulaması varken; meditasyonun başı kel mi ki onun olmayacak? İşte karşınızda akıllı telefonlar için meditasyon uygulamaları:

Headspace

Kaynak

Geliştiricilerinin “zihninizi eğitmeye yardımcı, kişisel antrenör” olarak tanımladığı Headspace uygulamasını Emma Watson düzenli olarak kullanıyormuş ve onu dahice bulmuş.

Uygulama ilk on gün boyunca, onar dakikalık programlarla kullanıcılarına meditasyonun temellerini öğretiyor. Uygulama, ilk dersleri alıp meditasyonun inceliklerini kavradıktan sonra, daha ileri seviyelere geçmek isteyen kullanıcıları için süreleri iki dakika ile iki saat arasında değişen daha gelişmiş programlar sunuyor; ama uygulama ücretli oluyor.

Simple Being

Meditasyon yaparken gereksiz düşüncelerden kurtularak zihni arındırmak gerekir. Teoride yapması oldukça kolay görünür; fakat pratiğe dökmesi pek zor olan bir kavramdır bu. New York Times, Yoga Journal ve The Huffington Post gibi dünyaca ünlü medya kuruluşları tarafından önerilen Simple Being, bilinçaltınızı temizleyebilmeniz için size rehberlik yapan bir uygulama ve onu 0.99 $ karşılığında satın alabiliyorsunuz.

Buddhify

Kaynak

Tamamen kendinize özgü bir meditasyon programı oluşturmak istiyorsanız; Buddhify sizin kaleminiz. Uygulamayı başlattıktan sonra meditasyon programları arasından seçim yapıyorsunuz. Her ders sonunda da kendinize farkındalık, konsantrasyon ve denge puanları veriyorsunuz; böylece kişisel gelişiminizi takip etmiş oluyorsunuz. Uygulamanın ücreti 4.99 $.

Relax Melodies

Kaynak

Meditasyon yaparken doğada bulunan sesler odaklanmayı kolaylaştırıyor; ama büyük şehirlerde doğa sesini ara ki bulasın! Relax Melodies, kullanıcılarına yüksek kalitede kaydedilmiş doğa sesleri sağlayarak bu sorunu çözüme ulaştırmış; kullanışlı ve yetenekli bir uygulama. Doğa seslerini istediğiniz gibi karıştırarak ruhunuzu huzura erdirecek olan ezgilerini kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Üstelik uygulama ücretsiz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
14 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.