Uzun Yaşamanın Sırrı Bu Besinlerde

Buradasınız

Ye-İç 29 Temmuz 2016

Bir yüzyılı devirmeyi kafanıza koyduysanız, diyet listenizi ona göre şekillendirmek zorundasınız. Uzun yaşayan insanlara şöyle bir bakın, hepsi ideal kilolarını korumuş ve beslenmelerine dikkat etmişler. Sağlıklı beslenme ömre ömür katıyor; bir de kadim dostu düzenli egzersizle beraber olunca insanı her zaman genç gösteriyor.

Sağlıklı yaşam yolcularına bu maceralarında canlarına can, kanlarına kan katacak süper besinlerle karşınızdayız. Bu besinlerin yararlı olduğunu çoğumuz biliyorduk zaten; bugün bunu nasıl yaptıkları hakkında konuşacağız.

Beyaz Hayat İksiri: Yoğurt

Yoğurt içindeki probiyotiklerle sindirim sistemi bağışıklığını güçlendiriyor. Probiyotik, yoğurt kültüründe bulunan iyi niyetli bakteri çeşitlerine verilmiş isim. Yapılan araştırmalara göre günde yaklaşık 250 gr. yoğurt yemek, bedeni bağışıklık güçlendirici ilaçlar alınmış kadar etkiliyor.

İsveç’te 181 fabrika işçisi arasında yapılan deneyde deneklerin yarısına plasebo (etkisiz ilaç), diğer yarısına ise yoğurtta bulunan “Lactobasillus Reuteri” probiyotiği düzenli olarak verilmiş. Sonuç inanılmaz; probiyotiği alan deney grubunda % 33 daha az hastalık vakası görülmüş.

Ağzı Kokuttuğu Kadar Ömrü de Uzatıyor: Sarımsak

Sarımsağın içinde “alisin” denilen bir yağ molekülü var; kendisi sarımsağa kokusunu, tadını ve antibiyotik etkisi göstererek gücünü veren bir besin öğesi olur. Vücudunuzun içinde tıpkı bir Kara Murat gibi gezerek bakteri avlar, mikroplara aman vermez.

Yapılan araştırmalara göre düzenli sarımsak yiyen insanlar, gırtlak ve bağırsak kanser türlerine karşı % 30 ila % 50’ye varan oranlarda daha çok dirençli oluyorlar.

Her gün sarımsak yemeye çalışın, birazcık ağız kokusundan ne çıkar canım!

Günde 5 Kez Çay (Az O Ya!)

Harvard’da yapılan araştırmaya göre 2 hafta boyunca günde 5 bardak siyah çay içen denek grubu, çay içtiklerini sanan ama çay aromalı plasebo içecek tüketenlere oranla virüslere karşı 10 kat daha güçlü hale gelmiş. Tüm alkışlar çayın içindeki L-theanine (tein) molekülüne gidiyor, teşekkürler minik kahraman!

Denizden Babanız Çıkarsa Yemeyin ama Yengeç Görürseniz Kaçırmayın

Yengeç, midye, istiridye gibi canlılarda selenyum elementi bulunuyor. Selenyum, soğuk algınlığına iyi gelmesinin yanı sıra akyuvarlardaki stokin üretimini arttırarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Uzun ve Sağlıklı Yaşam Antrenörün Her Zaman Yanında

Sadece beslenme yetmez, kaliteli ve iyi bir yaşam için zihin egzersizlerinden fiziksel aktivitelere kadar sağlıklı alışkanlıklar edinmek önemli. Tüm bu hizmetleri indirimli sağlarken kansere karşı maddi güvence de sağlayan QNB Sigorta’dan Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası’na bir göz atın, yaşamınıza gereken değeri verin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.