Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kendi Masalınızı Yaşayabileceğiniz Kiralık Şatolar!
Kendi Masalınızı Yaşayabileceğiniz Kiralık Şatolar!

iyihisset.com

22 Eki 2018

Beş yıldızlı tatil köyleri, konsept oteller ve büyüleyici tekne seyahatleri derken, lüks turizm alanında seçenekler her geçen gün artıyor. Ancak son zamanlarda ilgi çeken öyle bir seçenek var ki, tatil konusunda tüm ezberleri bir anda bozuyor! Özel bir tatil geçirebileceğiniz, düğün veya parti gibi organizasyonlar yapabileceğiniz kiralık şatolar!

Peki bu şatolar nerededir, özellikleri ve fiyatları nedir diye merak edenler için araştırdık...

Mago Şatosu (İtalya)

İtalya’nın kuzeyindeki Toskana bölgesinde yer alan Mago Şatosu, Lucca ve Siena kentlerinin tam arasında bulunuyor. 20 odalı, nispeten küçük bir şato olan Mago Şatosu, Orta Çağ’da Toskana bölgesinin düküne ait bir mülk iken, bugün özel bir şirket tarafından işletiliyor. Özellikle bekarlığa veda partileri, uzun hafta sonu tatilleri, düğün ve nişan kokteylleri için çokça tercih edilen bu şatoda, bir kişinin bir gece konaklamak için ödenmesi gereken rakam ise 87 Euro’dan başlıyor.

Boldt Şatosu (ABD)

Kaynak

New York eyaletinin Alexandria Bay bölgesinde, Kanada sınırına yakın bir konumda bulunan Boldt Şatosu, kelimenin tam anlamıyla bir masal şatosu! Kalp şeklindeki bir adacığın üzerinde yer alan bu şahane şatoya ana karadan teknelerle ulaşılabiliyor. Özellikle New York ve Montreal sosyetesi tarafından düğün törenleri için sıkça tercih edildiğini söylemek mümkün. Kiralık şatolar arasında en havalı olanlarından biri!

Thornbury Şatosu (İngiltere)

500 seneyi aşan bir tarihe sahip olan Thornbury Şatosu, İngiltere’nin Bristol kentinde bulunuyor. İngiliz tarzı gotik mimarinin tüm özelliklerini taşıyan bu görkemli bina bugün otel ve restoran olarak hizmet veriyor. İrlanda kraliçesi Mary Tudor’un da prenses olduğu dönemde bir süre içinde yaşadığı bu şato, genelde düğün ve organizasyonlar için kullanılsa da tatiller için de tercih ediliyor. Şatoda konaklama fiyatları gecelik, kişi başı 300 pound’dan başlıyor.

Chateau De Ruffiac (Fransa)

Nispeten daha küçük bir şato olan Chateau De Ruffiac, Fransa’nın Dordogne bölgesinde yeşillikler içinde yer alan bir Orta Çağ şatosu. Toplam sekiz yatak odası ve 20 hektarlık geniş bir bahçesi bulunan Chateau De Ruffiac, genelde arkadaş grupları tarafından tamamen kapatılıyor. Ama uygunluğuna göre, oda bazında kiralama yapmak da mümkün. Şatonun günlük kiralama bedeli ise kiralandığı sezona bağlı olarak, 800 ile 1200 Euro civarında değişiyor.

Oberwesel Şatosu (Almanya)

Almanya’nın doğusunda, Köln ve Stuttgart şehirleri arasında yer alan Oberwesel Şatosu, tarihi boyunca yangınlara ve çeşitli işgallere maruz kalsa da daha sonrasında onarılıp restore edilerek bugünlere kadar ulaşmış bir yapı. Ren Nehri’ne tepeden bakan bir kartal yuvasını andıran Oberwesel Şatosu, en çok dinlenmek ve inziva benzeri bir tatil yapmak isteyen gruplar tarafından tercih ediliyor. Şatoda bir oda kiralamanın maliyeti ise 200-250 Euro civarında.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.