Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Doğru Kadını Bulmanın 5 Anahtarı

SEV27 Haziran 2016

Doğru kadın var mı? Şu an bir yerlerde bizi bekliyorsa onu nasıl bulacağız? Her zaman için ilk adımı erkekler mi atmalı? İlişkiler konusunda çoğumuzun kafası karışık, gerçek aşkı bulanlar ise şu an bir yastıkta kocamakla meşguller. “Aman, tek yastıkla insan rahat eder mi?” diye canınızı hiç sıkmayın, o sadece lafın gelişi. İki kişinin rahat uyuyabilmesi için bolca yastık gerekir.

Doğru kadın nerede? Bunu bilemeyiz. Sadece o da bir yerlerde sizi arıyor ve tanıyabilmesi için bazı işaretlere ihtiyacı var.

Geçmişte Değil, Gelecekte Yaşayın


Eski ilişkileriniz artık bir anıdan başka bir şey değiller. Onun sizi geçmişiyle yargılamasını istemiyorsanız; siz de onu mazisiyle eleştirmemelisiniz. İnsanlar her zaman iyiye yönelme eğilimindedirler, hepimiz tecrübelerimizle olgunlaşıyoruz. Ne kendinizin ne de onun geçmişini bir hata olarak görün. Onlar yaşanmalıydı; çünkü öyle olması gerekiyordu. Geçmişle oynayamazsınız ama geleceği şekillendirebilirsiniz.

İsviçreli Bilim Adamları Açıkladı: Kibarlık, Erkeklikten Götürmüyor

Kadınlar, erkeklere oranla çok daha hassas varlıklar. Tamamen hormonlarla alakalı bir durum, bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey. Erkekler kendi aralarında çok daha hoyratça takılabiliyorlar; çünkü sahip oldukları testosteron hormonu agresifliği tetikliyor. Kadınlarda bulunan östrojen hormonu ise daha çok korumacı tavrı ortaya çıkarıyor. Özetle, doğru kadını bulmak istiyorsanız onlara karşı kibar olmanız lazım beyler. “Ben maço severim.” diyen kadınlar, “Ben ayı severim.” demek istemiyorlar. Sadece biraz daha maskülen olmanızı bekliyorlar belki, kaba değil.

“Güzellik Gelip Geçicidir.” Demiş Büyüklerimiz

Fiziksel özelliklere takılıp kalmayın. Zaten gerçek aşkla karşılaştığınız zaman güzelliğin vücut ölçüleriyle ya da göz rengiyle alakalı olmadığını fark edeceksiniz.

Kendinizi Sevmeden Başkasını Sevemezsiniz

Sevgi yayıldıkça artan bir duygu; siz kendinizi sevmiyorsanız onu ortaya çıkartamazsınız. Bakımlı olun, güzel kokun, kişiliğinizi ortaya koyun ve dürüstlükten vazgeçmeyin.

Siz mutlu olmadan kimseyi mutlu edemezsiniz. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Hayat Uzun, Gerçek Aşk Sonsuz

“Gerçek aşkı bulan iki ruh asla ayrılmaz.” derler. Sonsuz bir zamandan bahsediyoruz, size yapacak bir şeyler gerekli. Hayat görüşlerinizin aynı olduğu, ortak hobilere sahip olduğunuz biriyle karşılaştığınız zaman bilin ki ruh ikiziniz o olabilir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 21 Ekim 2017

Çalışan anneler; ev, iş, çoluk çocuk derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz değil mi? Kendinize zaman ayırmak artık bir lüks gibi geliyorsa, bu 10 pratik tavsiyeyi uygulamaya başlamanın zamanı gelmiş demektir!

1. Uyku Düzenine Önem Verin


Geceleri saat 23:00 ile 05:00 arasında, karanlık ortamda vücut melatonin adı verilen uyku hormonunu salgılıyor. Bu da kendinizi dinlenmiş, enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlıyor. Küçük bir bebeğiniz varsa, bu saatler arasında deliksiz bir uyku çekmeniz zor biliyoruz. Ama ilerleyen zamanlarda bebeğinizin uyku düzenini oturtarak hem ona hem de kendinize büyük bir iyilik yapacağınızı göz ardı etmeyin.

2. Fazla Mükemmeliyetçi Olmayın

Mükemmellik çok değişken, belli sınırları olmayan bir kavram. Bu nedenle her şeyin mükemmel olması için uğraşmayın. Eğer gerekenden fazla mükemmeliyetçi olursanız bir süre sonra tükenebilir, ayrıntılarla uğraşırken zaman kontrolünü tamamen yitirebilirsiniz. Bu durum da hem iş hem de aile hayatınızı olumsuz etkileyebilir

3. Planlı ve Programlı Olun

Çalışan anneler olarak düzensizlik ve programsızlık yüzünden kendinize ayırabileceğiniz zamandan çaldığınızın farkında mısınız? Sonraki haftanın planını şimdiden yapabilir, hazırladığınız zaman ve etkinlik planına uygun hareket ederek zaman yönetimine hız katabilirsiniz. Ayrıca yapılacaklar listesi hazırlayarak, önemli ayrıntıları unutmaya son verirken iş ve aile hayatınızı da düzene sokabilirsiniz.

4. “Hayır” Demekten Korkmayın!

Gücünüzü ve sorumluluğunuzu aşan işlere hayır demekten çekinmeyin. Ek işleri ve projeleri, fazla çalışma saatlerini üstlenmek zorunda değilsiniz. Aksi halde yoğun çalışma temposu yüzünden strese girmenin yanı sıra iş ve aile dengesini de yitirebilirsiniz. Unutmayın ki yeri gelince iş hayatında olduğu gibi ailenize de hayır diyebilmelisiniz…

5. Boş Zamanlarınızı Verimli Kullanın

Günlük hayatın içinde boşa harcadığınız zamanları düşünün. Ve onları değerlendirmenin bir yolunu bulun. Mesela trafik saatlerini müzik dinleyerek, sesli kitap okuyarak veya haberleri takip ederek verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Böylece stresli vakitleri kendi lehinize çevirmenin yanı sıra hem iş hem de aile hayatınızdaki zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

6. Teknolojinin Nimetlerinden Sonuna Kadar Yararlanın

Cep telefonunuzu zaman öldürmek için değil, hayatınızı kolaylaştırmak için kullanın. Akıllı telefonlar için üretilen uygulamalarla her an her yerde notlar alabilir, ajandanızı kontrol edebilir, alışveriş yapabilir veya unutmamanız gereken sorumluluklar için hatırlatma bildirimleri koyabilirsiniz. Teknoloji ve interneti gerektiği gibi kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak.

7. Ailenizden Yardım İstemekten Çekinmeyim

Çalışan anneler, toplumun kadınlara yüklediği baskı nedeniyle iş hayatını da aile hayatını da en mükemmel ve eksiksiz şekilde sürdürmek için gereğinden fazla yıpranıyorlar. Öyle ki kimi zaman eşlerinin sorumluluklarını da yükleniyorlar. Bu nedenlerle yorgunluk ve bitkinlik yaşayanlar, hatta psikolojik rahatsızlıklar ve kronik hastalıklarla uğraşmak zorunda kalan anneler var. O halde siz de başta eşiniz olmak üzere bütün ailenizden yeri geldiğinde yardım istemekten çekinmeyin!

8. Her Yıl Düzenli Olarak Tatil Yapın

Görev ve sorumluluklardan arınmak, bir sürede de olsa başınızı dinlemek için her sene yıllık izninizi kullanmaktan çekinmeyin. Böylece kaldığınız yerden devam etmek ve zaman yönetiminin kontrolünü ele almak için gerekli enerjiyi depolarsınız.

9. Zamanınızı Çalan Faydasız Alışkanlıklara Son Verin

Herkes hem iş hem de aile hayatında kimi zaman faydasız alışkanlıklar için boş yere vakit kaybediyor. Gereğinden fazla TV izlemek, sosyal medya bağımlılığı gibi alışkanlıklarınızı en azından kontrol altına alarak zamanınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz.

10. Üretkenliğinizi ve Konsantrasyonunuzu Artıran Faaliyetler Yapın

Çalışan anneler kimi zaman normalden daha fazla üretkenliğe ve konsantrasyona ihtiyaç duyuyorlar. Hem üretken hem de dikkatli olabilirseniz sorumluluklarınızı çok daha az zaman harcayarak yerine getirebilir, zamanı verimli kullanabilirsiniz. Bu amaç için örneğin düzenli olarak yoga veya meditasyon yapabilirsiniz.