Yemek Yemeyi Sevenlere Instagram’da Takip Edebilecekleri 10 Fenomen

Buradasınız

Ye-İç 07 Eylül 2016

Yemek Yemeyi Sevenlere Instagram’da Takip Edebilecekleri 10 Fenomen

Yeme eyleminden daha güzel olan bir şey varsa o da birbirinden lezzetli yiyeceklerle hazırlanmış yemek tariflerinin seyrine dalmaktır herhalde.  

Bu Instagram ünlülerinin hesapları iştahsızları obur, zayıfları tosun yapıyor. Midelere şölen yaptıran enfes lezzetlerin göze hoş gelen sunumları fena acıktırıyor, yoldayken bu hesaplardan uzak durmanızı öneriyoruz.

Karşınızda yemek konusunda uzman Instagram kullanıcı adları:

1 – Duygulu Lezzetler

 

https://www.instagram.com/duyguozdel/

Ünlü yemek blogger’ı Duygu Özdel’in Instagram profilinde görsel sunumlarıyla öne çıkan aperatifler ile börek ve kalburabastı gibi geleneksel tatların tarifleri bulunuyor. Samimi bir dille takipçilerine hitap eden Instagram fenomeninin ayrıca www.duygululezzetler.com diye bir internet sitesi de var.

2- Leesamantha

Yemek sunumlarını özellikle çocukların bayılacağı şekilde hazırlayan Leesamantha, yemekleri eğlenceli bir şölene dönüştürmeyi çok iyi biliyor.

https://www.instagram.com/leesamantha/

3 - Mutlu Muna

https://www.instagram.com/mutlu_muna/

Tatlılar, börekler, kısır çeşitleri… Mutlu Muna geleneksel lezzetlere küçük dokunuşlar yaparak onlara modern bir görünüm kazandırıyor.

4 – Food52

https://www.instagram.com/food52/

Pratik tarifler, enfes sunumlar ve minimalist lezzetler… Tariflere kolayca erişebilmek için App Store’da bir de uygulaması bulunan Food52, yemeği estetikle buluşturmayı sevenlerin bağımlısı olacağı bir hesap.

5 – Oburcan

https://www.instagram.com/oburcan/

Kendini “Freelance” yemek yiyici ve “Freestyle” tadımcı olarak tanımlayan “oburcan” ülkeyi geziyor ve en beğendiği lezzetleri takipçileriyle paylaşıyor.

6 – Yemek Nerede Yenir?

https://www.instagram.com/yemekneredeyenircom/

Kendini “Türkiye’nin En Büyük Mutfağı” olarak tanımlayan Yemek Nerede Yenir Instagram hesabı, takipçilerini ülkenin dört bir yanından muhteşem menülere ve lezzetlere sahip restoranlarla buluşturuyor.

7 – I Quit Sugar

https://www.instagram.com/iquitsugar/

Şeker kullanmadan tatlı yapılamayacağını düşünüyorsanız; I Quit Sugar sizi şaşırtacak. Sağlıklı yaşam peşinde olanlar bu kullanıcı profilinin tam anlamıyla bağımlısı olacaklar.

8 – Bart’s Fish Tales

https://www.instagram.com/bartsfishtales/

Bart’s Fish Tales, deniz ürünlerini tüketmeyi sevenlerin basit ve lezzetli tarifler ile birlikte pişirme tüyolarını öğrenebilecekleri bir Instagram sayfası. Hollandalı ünlü bir balık uzmanı olan Bart van Olphen, Instagram hesabından ayrıca 15 saniyede nasıl mükemmel bir balık yemeği hazırlayabileceğinizi anlatan videolar da paylaşıyor.

9 – Şükran Kaymak

https://www.instagram.com/sukrankaymak/

1 milyondan fazla takipçisiyle Instagram’ın en ünlü sayfalarından birine sahip olan Şükran Kaymak, takipçileriyle yapması pek pratik tatlı ve beş çayı ikram tariflerini paylaşıyor.

10 – foodyfetish

https://www.instagram.com/foodyfetish/

Yemeklerle aranızda tutkulu bir bağ mı var? O zaman foodyfetish hesabıyla iyi arkadaş olacaksınız demektir; yalnız uyarıyoruz, bu profile karnınız açken bakmayın. Sakın bakmayın… 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.