Kaderinize Gülmenizi Sağlayan Diş Bakımı Yöntemleri

Buradasınız

Ye-İç 06 Aralık 2015
Kaderinize Gülmenizi Sağlayan Diş Bakımı Yöntemleri

Gülümseyin. Ne olursa olsun gülümseyin. Ama mümkünse bembeyaz dişlerle ve ferah bir nefes ile gülümseyin..

Diş bakımı ile rahat rahat gülücükler saçmakvarken, dişlerimizi saklamaya, gülümsemekten vazgeçmeye değer mi hiç? Değmez. İşte size oldukça dişli bir yazı. Şimdi çürükler düşünsün!

Fırça Seçimi Ciddi Bir İştir

Fırça Seçimi Ciddi Bir İştir

Diş fırçası fazla sert olursa kanamaya yol açar, fazla yumuşak olursa iyi temizlemez. En iyisi orta sertlikte bir fırça kullanmaktır. Ancak hiçbir diş fırçası asla ömürlük değildir. 2-3 ayda bir mutlaka değiştirilmesi gerekir. İnsanlar eskiyor, diş fırçası mı eskimesin?!

Ne Demişler? Her Yemekten Sonra...

Ne Demişler? Her Yemekten Sonra...

Her yemekten sonra dişleri fırçalamak en ideali olsa da bunu başarabilen kişi sayısı kaç? Oldukça az değil mi? Mesela dışarıdasınız ve yanınızda diş fırçanız yok. Hiç olmazsa ağzınızı suyla çalkalayın; çünkü yemek kırıntıları dişlerin arasında saklambaç oynamaya bayılıyorlar. Hem neden diş fırçası taşımak zor bir şey olsun ki?

Arasına Bir Şey Kaçmış Olmasın?

Arasına Bir Şey Kaçmış Olmasın?

Fırçalamak yetmez! Araya kaçan yemek artıklarını şutlamanın en etkili yolu tabii ki diş ipi kullanmak. İster kürdan şeklinde isterseniz de rulo olanları tercih edebilirsiniz. İlk bakışta iple dudak tüyü almaya benzer bir görüntü yaratıyor ama zaten el âlemin içinde yapmayacaksınız bu işi.

Çalkala!

Çalkala!

Dişlerin aralarında birikenlerin kötü bir görüntü ve koku yaratmasını istemiyorsak, günde 2 defa ağzımızı gargara ile çalkalamamız gerek. Hadi asmayın suratınızı, birçok farklı aroması var. İçinde sizin de sevdiğiniz bir tane olduğundan eminiz.

Biraz da Beyazlatalım

Biraz Beyazlatalım

Diş beyazlatma yöntemleri arasında en çok bilineni diş hekimine gidip serum kullanmak olsa da, evde kendi yöntemlerimizle de bir miktar beyazlatabiliriz. Haftada bir defa karbonatla fırçalanan dişler beyazlar, beyazladıkça gülüşler belirginleşir. İnsan mutlu oluyor, mutlu olunca da gülümseyesi geliyor. Nasıl formül ama?

Dostumuzu Düşmanımızı Bilelim

Dostumuzu Düşmanımızı Bilelim

Öncelikle, kalsiyumlu besinleri bol bol tüketelim. Peki, nelerden kaçınmamız gerekiyor? Tabii ki soslardan, çay, kahve, asitli, şekerli ve boyalı içeceklerden.

Düzenli Bakım Şart

Düzenli Bakım Şart

Diş doktoruna illa ağrıdan duramadığınızda değil; düzenli aralıklarla gitmeye çalışın. İleriki yaşlarda “Şu arkadaki azıyı kaybetmeseydim köprü yaptırırdım, köprü.” diye yakınmamak için düzenli bakım şart!  

Gitmeye karar verdiniz ama muayene ücretleri mi canınızı sıkıyor?

QNB Sigorta’nın Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası’na bir göz atın, yılda 2 kez ücretsiz diş hekimi muayenesinden diş taşı temizliğine ağız bakımından ücretsiz faydalanın!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.