Oyun Oynarken Video Nasıl Çekilir?

Buradasınız

Yaşa 16 Ekim 2021

video, oyun, oynamak, videoya kaydetmek, kayıt

Bilgisayar, konsol ve mobil oyunların gelişimi tüm hızıyla devam ediyor. Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) çalışmalarının oyunlara hızlı bir şekilde adapte olması daha kapsamlı ve gerçeklik içeren oyunların piyasaya sürülmesine ve büyük yankı uyandırmasına neden oluyor. Dijital platformlardaki içerik üreticileri de yalnızca bu oyunları oynamakla kalmıyor aynı zamanda çeşitli içerikler oluşturarak izleyici kitlesi ile paylaşıyor.  Peki, oyun oynarken video nasıl çekilir? İşte sana birkaç ipucu.

Video kaydetme programlarından yararlanmalısın

video, oyun, oynamak, videoya kaydetmek, kayıt

Oyun oynarken video çekmek için sana yardımcı olabilecek birçok video kaydetme programı bulunuyor. Bu programları seçerken bazı kriterleri karşılaman gerekiyor. Oyun videoları kaydetmek için oyunların sistem gereksinimlerini karşılayacak video kayıt programlarını tercih etmelisin.

İyi ekipmanlar kullanmalısın

video, oyun, oynamak, videoya kaydetmek, kayıt

Oyun oynarken kaliteli videolar çekmek istiyorsan iyi ekipmanlar kullanmalısın. İyi yerleştirilmiş spot ışıkları, Ultra HD veya 4K destekli kameralar, yüksek hızlı çift monitör ve güçlü bir bilgisayar, oyun oynarken sorunsuz bir şekilde video çekmene olanak sağlayacaktır.

Platformunuzu seçmelisin

video, oyun, oynamak, videoya kaydetmek, kayıt

Oyun oynarken video yayınlamak için birçok farklı dijital platform bulunuyor. Bu platformların bazıları canlı yayınlar ile bazıları ise sonradan kurgulanan ve yüklenen videolar ile içerik sunmanı sağlıyor. Bu noktada oyun videolarını yayınlamak için doğru platformu seçmende büyük önem var.

Arka plana dikkat etmelisin

video, oyun, oynamak, videoya kaydetmek, kayıt

Yayın yapacağın platformu seçtikten sonra oyun videolarına daha fazla izleyici çekmek için ekranda görünmende fayda var. Bu noktada alan derinliği yaratan etkileyici bir arka plan seçmen ve bu arka planı ardına alarak video içerikleri hazırlaman seni bir adım öteye taşıyacaktır.

Güncel kalmalısın

video, oyun, oynamak, videoya kaydetmek, kayıt

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.