Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kuzeyden Gelen 5 Gerilim Romanı!
Kuzeyden Gelen 5 Gerilim Romanı!

iyihisset.com

16 Mar 2019

Eğer sıkı bir gerilim romanı takipçisiyseniz; bütün dünyayı kasıp kavuran, son birkaç yıldır Türkiye’de de okunmaya başlanan İskandinav romanlarını kütüphanenize eklemelisiniz.

Türkiye’de özellikle Stieg Larsson’un başta Ejderha Dövmeli Kız olmak üzere Millennium Üçlemesi ile kendini hissettirmeye başlayan İskandinav edebiyatı birçok başarılı ismi bizimle tanıştırdı. Polisiye ve gerilim tutkunuzu romanlara taşıyarak zamanın su gibi akıp geçmesine tanıklık etmek istiyorsanız, genellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde geçen bu gerilim romanlarına bayılacaksınız!

Kardan Adam – Jo Nesbo

1960, Oslo doğumlu olan ve Kuzey’in polisiye ustası olarak adlandırabileceğimiz Jo Nesbo, gerilim romanı dünyasında fırtına gibi esiyor. Mükemmel kurguladığı romanları ile kendi ülkesinin sınırlarını çoktan aşan Nesbo’nun Kardan Adam romanı, son 10 yıldır, ilk kar yağdığı gün kaybolan kadınların izini süren Dedektif Harry Hole’u sizin en yakın arkadaşınız yapacak.

Arne Dahl – Altı Çarpı İki

İskandinav polisiyesinin dev yazarları arasında gösterilen Arne Dahl, Danimarka Polisiye Yazarları Akademisi Ödülü ve Alman Polisiye Yazarları Ödülü’nü alarak iki ödülü birden kazanan tek İskandinav gerilim romanı yazarı oldu. Serinin ilk kitabı Yedi Eksi Bir”den sonra en az onun kadar sarsıcı olan bu kitapta Dahl, sizi Komiser Desiré Rosenkvist ile birlikte geçmişte işlenmiş olan ve günümüze ışık tutan bir cinayetin sırrını çözmeye davet ediyor.  

Taş Ustası – Camilla Läckberg

Fjällbacka’da 1974 senesinde doğan Läckberg, ilk gerilim romanı Buz Prenses ile ses getirdikten sonra art arda yazdığı romanlarla başta ülkesi İsveç olmak üzere birçok ülkede listelerin ilk sırasına yerleşmeyi başardı. Bu romanda ise denizden çıkan küçük bir kız çocuğu cesedinin Fjällbacka kasabasını altüst etmesi üzerine bütün karanlık sırların ortaya çıkarak sizi de büyük bir çıkmaza sürükleyecek.

Sesler - Arnaldur Indridason

1961, Reykjavik doğumlu Arnaldur Indridason, İskandinav polisiyesinin en sevilen isimlerinden bir tanesi. Ödüllü yazar Indridason’un en sevilen gerilim romanı olan Sesler, İzlanda’nın gizemli atmosferinde bir katilin peşinden gitmenizi sağlıyor. Bu kitabı okurken Dedektif Erlandur ile gerilim dolu bir maceraya atılmaya hazır olun.

Pus – Karin Fossum

Norveç’in gerilim ve polisiye kraliçesi olarak tanımlanan Karin Fossum’un Türkçeye çevrilen sadece iki gerilim romanı var. Çarpıcı hikayesiyle okuyucuyu içine çeken Pus’un hikayesi göl kenarında işlenen bir cinayetin üzerinden dönüyor. Fossum’un sevilen dedektifleri Sejer ve ortağı Jacob bu noktada karşımıza çıkarak bizi sürükleyici bir gerilimin tam ortasına bırakıyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.