Koronavirüs Günlerinde Takip Edebileceğiniz Online Etkinlikler

Buradasınız

Yaşa 14 Nisan 2020

Koranavirüs salgınının getirdiği sosyal izolasyon dolayısıyla birçok etkinlik, sinema filmi, tiyatro oyunu iptal edildi. Ancak sanat ve eğitim durmadı. İnternete taşındı ve teknolojinin getirdiği olanaklar ile birçok etkinlik, eğitim, kongre online olarak izleyicileriyle buluşmaya hazır. Koronavirüs günlerinde dijital alana taşınan ve kolayca erişebileceğiniz etkinlikleri sizler için derledik.

Tiyatrolar dijital alana taşındı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle geçici olarak etkinliklerini durduran tiyatrolar dijital alana taşındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdelerini bu kez online ortamda açarak oyunları online olarak sanatseverlerle buluşturdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediye tiyatrolarının yanı sıra birçok özel tiyatronun web sitelerinden takip edebileceğiniz online etkinlikler, virüs sürecinde bizleri tiyatro oyunlarından mahrum bırakmayacak.

Müzeler de sanatseverleri online ağırlıyor

Türkiye ve dünyadan pek çok müze, salgın önlemleri kapsamında ağırlayamadıkları ziyaretçilerine online tur imkanı sağlıyor. Sanal müze gezintileri; sadece ülkemizde değil Milano Pinacoteca di Brea Müzesi, New York Metropolitan Müzesi, Roma Vatikan Müzesi, Londra British Müzesi başta olmak üzere dünyadaki birçok müzeyi ziyaret etmeye imkan tanırken, online ziyaretçiler müzelerdeki eserleri yakından incelenip haklarında bilgi alınabiliyor.

Tamamen online ve makul bütçeli eğitimler

Dijital dünyanın evrimiyle birlikte hızla büyüyen sektörlerden biri olan online eğitim sektörü sayesinde tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü ve sesli olarak eğitim alma ve eksikliğini hissettiğiniz alanlarda kendinizi geliştirme imkanı sizi bekliyor. Koronavirüsün getirdiği bu kritik dönemde tamamen online olarak liderlik, insan kaynakları, kişisel gelişim, teknoloji, hukuk, sağlık, ekonomi, yönetim ve daha birçok alanda makul bütçelerle eğitim almak mümkün.

Hem online hem interaktif konserler

Instagram ve Youtube üzerinden verilen online konserler binlerce kişiyi ağırlıyor. Hem Türkiye’den hem de dünyanın diğer ülkelerinden birçok sanatçı, müzikseverlerle dijital alanda buluşarak takipçileriyle interaktif konserlere imza atıyorlar. Hemen hemen her gece ünlü sanatçıların ve kültür sanat merkezlerinin sosyal medya hesaplarından bir ya da birkaç konsere kolayca ulaşmak mümkün.

Canlı online atölyeler

Virüs sürecinde yalnızca kültür sanat etkinlikleri değil her yıl binlerce konuğu ağırlayan atölyeler de dijital ortama taşındı. Atölyeler online eğitim sistemi üzerinde 5-6 kişilik gruplar halinde canlı olarak yapılırken; atölyelere bilgisayar, tablet, notebook, telefon gibi teknolojik cihazlardan kolayca katılmak mümkün.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.