Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Han Solo Odaklı Yeni Star Wars Filmi Gelirken Heyecanlanmak İçin 4 Sebep
Han Solo Odaklı Yeni Star Wars Filmi Gelirken Heyecanlanmak İçin 4 Sebep

iyihisset.com

04 May 2018

Kaynak

Kim ne derse desin Star Wars aşkı bambaşkadır! Neyse ki yıllarca serinin devam filmlerini sabırla bekleyen Star Wars hayranlarının yüzü, son yıllarda epeyce güldü. Son iki yılda art arda vizyona giren Star Wars: Güç Uyanıyor, Rouge One ve Star Wars: Son Jedi filmlerinin ardından gösterime girmesini beklediğimiz yeni Star Wars bombası olan Solo: Bir Star Wars Hikayesi filmi için heyecan dorukta!

Gelin, odağına serinin en önemli karakterlerinden Han Solo’yu koyan Solo: Bir Star Wars Hikayesi’ni merakla beklememize sebep olan dört nedene birlikte bakalım!

Çünkü Han Solo’nun Yeri Bambaşka!

Star Wars tutkunlarının Luke Skywalker’dan bile daha çok sevip kendilerine yakın buldukları bir karakter varsa o da kesinlikle Han Solo’dur! Bu filme kadar Harrison Ford’un hayat verdiği ve beyazperdede adeta efsaneleştiği Han Solo karakteri, aslında bir anti-kahraman olsa da kendisinin sahip olduğu “şeytan tüyü” onu sevmemeyi olanaksız kılıyor. Serinin başında tek başına takılan bir uzay kaçakçısı olan Han Solo, daha sonra Prenses Leia’ya aşkından mıdır bilinmez adeta bir aslan kesilerek galaksideki herkesin gönlünü çalmasıyla biliniyor. Solo: Bir Star Wars Hikayesi boyunca da asi, küfürbaz ve alaycı karakteriyle dikkatleri çeken Han Solo’nun gençlik yıllarını ve cool tavırlarını bol bol izleyecek olmak da haliyle Star Wars hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırıyor.

Gönüllerin Sultanı Emilia Clarke Etkisi

Bu filmi heyecan verici kılan faktörlerin başında kesinlikle biricik Khaleesi’miz Emilia Clarke’ı izleyecek olmak geliyor. Star Wars serisinde ilk defa arz-ı endam edecek olan Clarke, filmde Qi’Ra isminde hırslı bir genç kızı canlandırıyor. Darth Vader’ın tüm heybetiyle her yeri kasvetli bir enkaza çevirdiği imparatorluk döneminde ayakta kalmaya çalışan Qi’Ra ile Han Solo, filmde birlikte büyümüş iki suç ortağını canlandırıyor. Ama aldığımız duyumlara göre, bu iki karakter arasında romantik bir etkileşim olması da bekleniyor.

Millenium Falcon’a Doyacağız

Han Solo ile kadim dostu Chewbacca’nın galaktik savaş boyunca kullandığı biricik uzay gemisi Millennium Falcon’u son filmlerde o eskimiş ve yıpranmış haliyle görmüştük. Ancak Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nde, Han Solo’nun o zamanlar gıcır gıcır olan Millennium Falcon’u kumarda Lando’dan nasıl kazandığından tutun da Luke’un bu efsane uzay gemisi için söylediği alaycı sözlere kadar pek çok konuya değinilmesi bekleniyor. Kısacası Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nin en önemli karakterlerinden biri Han Solo’nun uzayın tozunu attırdığı Millennium Falcon olacak gibi görünüyor.

Western Tadında Deneysel Bir Star Wars Deneyimi

Kaynak

Star Wars’un eski filmlerini takip edenler Han Solo’nun o kendine has, asi kovboy stilini yakından tanırlar. İşte Solo: Bir Star Wars Hikayesi filmi de bu stile yakışır şekilde baştan sona kadar Western tadında geçiyor. Sinematograflar tarafından her detayı ince ince planlanan filmde, Vahşi Batı’ya selam çakan göndermeleri, Western türüne ait kamera açılarını ve soygun hikayelerini bol bol seyredeceğiz gibi görünüyor.

Film öncesi hazırlık için fragmanı izlemeye ne dersiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=dNW0B0HsvVs

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.