Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

En İyi Skandal Dalında Oscar’lar
En İyi Skandal Dalında Oscar’lar

iyihisset.com

18 Şub 2016

skandal

Beyaz perdenin en’lerinin seçildiği Oscar Töreni 28 Şubat günü tüm dünyadan canlı olarak izlenebilecek. Sinema endüstrinin en başarılı isimleri, kırmızı halıyı ışıltılarıyla donatıp, Akademi Ödülleri açıklanırken heyecanlı bir şekilde bekleyecekler.

Sinemanın yüksek prestijli ödülü olan Oscar, tam 24 dalda veriliyor. Bu dallara bir tane de biz ekleyelim dedik ve tüm zamanların “En İyi Skandal Dalında Oscar’larını” dağıttık:

Dustin Hoffman’ı Anlayabilen Beri Gelsin

hoffman

Kaynak

Dustin Hoffman, 1969 ve 1974 yıllarında aday gösterilir. Törene gelmez, bir televizyon şovunda da şöyle bir açıklama yapar:

 "Ödülleri terbiyesiz, ahlaksız, kirli ve abartılı buluyorum. Güzellik yarışmalarından hiçbir farkı yok."

1979 yılında tekrar aday gösterilir, bu sefer sahneye çıkar ve ödülünü alırken şöyle der:

“Doğum kontrolü yapmadıkları için anne ve babama teşekkür ederim.”

Kendini Elizabeth Taylor Sanan Çıplak Adam

elizabeth

Kaynak

1974 yılındaki törenlerde Robert Opel isimli insan, Liz Taylor’un adı seslenildiği anda çıplak bir şekilde sahneye dalar. Taylor’ın ismi açıklanana kadar bir gazeteci kılığında kuliste beklemiş ve dönemin en ünlü ismi sahneye çağrılacakken kendi şovunu yapmıştır ki bu gösterisi ona istediği ünü sağlamıştır.

Baba Lafını Esirgemez: Marlon Brando

baba

Kaynak

1973 yılında “Baba” filmindeki efsanevi performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” dalında ödül kazanan Marlon Brando’nun ismi okunduğunda sahneye Sacheen Littlefeather isimli Kızılderili bir genç kız çıkar ve Brando’dan bir mesajı tüm dünyaya iletir:

“Marlon Brando, sinema endüstrisi Amerikalı yerlilere duyarsız kaldığı sürece hiçbir ödül törenine katılmayacaktır.”

Angelina O Zamanlar Bir Çılgın

angelina

Kaynak

Angelina, 2000 yılında “Girl, Interrupted” filmindeki rolüyle Oscar’ı kaptı. O zamanlar Billy Bob Thornton ile evliydi ve çılgınlıklarıyla gündeme gelmeyi çok seviyordu. Oscar aldığında belki de herkes artık bir hanımefendi olmasını beklemişti ama adı çağrıldığı an, o erkek kardeşi James Haven’la öpüşmeye başladı.

Amerika’da da tıpkı bizim ülkemizde olduğu gibi aile bireyleri arasında öpüşülmez. Jolie’nin bu davranışı magazin dünyasında şok etkisi yarattı.

Beyonce ile Hugh Jackman’ın Ateşli Dansı

beyonce

Kaynak

2009 yılındaki Akademi Ödülleri’nde Hugh ve Beyonce kalabalık bir dansçı grubuyla beraber müzikal düzenlerler. Her şey iyidir, hoştur fakat Hugh ne zaman ki Beyonce ile dans ederken onu kollarına alıp aşağı doğru eğilir, işte o zaman olan olur.

Beyonce’un sol göğüs ucu artık herkes için görülebilir durumdadır.

Öyle Mail’le Olmaz, İnsan Hediye Falan da Yollar

maille olmaz

Kaynak

2010 Akademi Ödülleri’nde “The Hurt Locker” tam 9 dalda adaydı. Filmin yapımcısı olan Fransız Nicholas Chartier, törenlerden önce inanılmaz bir amatörlük sergiledi: Jürilere “500 milyon dolarlık filmlere oy vereceğinize bize verin.” içerikli bir mail attı.

500 milyon dolarlık film derken Avatar’ı kasteden Chartier’in o yıl için Oscar Töreni’ne katılması yasaklandı. Neyse ki “The Hurt Locker” en iyi film dalı da içinde olmak üzere 6 Oscar alarak yapımcısının ayıbını örttü.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.