Kadınlar ve Erkekler En Çok Neye Para Harcar?

Buradasınız

Yaşa 02 Ocak 2017

Erkekler Mars’tan kadınlar Venüs’ten olunca para harcamanın bile şekli değişiyor. İşte kadın ve erkeğin birbirinden ne kadar farklı olduğunun bir göstergesi daha! Bakalım en çok neye para harcıyorlar?

KADINLARIN EN ÇOK PARA HARCADIKLARI YERLER

AYAKKABI: Bir maaş ikramiye aldınız. Kendinize ödül olarak ne zamandır sahip olmak istediğiniz o ayakkabıyı mı alırsınız? Cevabınız “Eveeeet!” ise siz de pek çok kadın gibi ihtiyacı olmasa da ayakkabının cazibesine gönlünü kaptıranlardansınız!

KOZMETİK: Rujundan el kremine, şampuanından ojesine, parfümünden allığına ve daha onlarca hatta yüzlerce çeşidine kadar kozmetik ürünleri kadınların yumuşak karnı diyebiliriz. Kadınların kozmetik ihtiyacı asla bitmez ve her zaman daha iyisi vardır…

ÇORAP: Çok çabuk kaçıyor olmaları kadınların suçu değil :)  Üstüne bir de o kadar çok çeşitleri var ki… Renginden kalınlığına, deseninden parlaklığına kadar seç, beğen, al. Ucuz alışveriş derken ipin ucu kaçabiliyor, o ayrı.

KUAFÖR: Bakımlı olmanın da illa ki bir bedeli var. Saç, manikür, pedikür… Hiçbiri aksatmaya gelmiyor. Pek çok kadın sadece güzelleşmek için değil adeta terapi için kuaför salonlarının yolunu tutuyor. Çünkü çıkışta rahatlıyor, kendini iyi hissediyor, dolayısıyla burada harcadığını para gözüne batmıyor.

MUTFAK EŞYASI: Mutfak eşyalarının da modası çok çabuk değişiyor. Modası değişmese bile aynı eşyalardan sıkılıyor insan. Yeni bir çay bardağı seti, mikser, kahve makinesi, tuzluk, çaydanlık… Hiç olmadı salatalık soyacağı, limon sıkacağı, poşet mandalı. Her biri kadınların hayatına ayrı bir renk katıyor :) 

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ: Yüzüne tam anlamıyla yakışan güneş gözlüğü bulunca, kaç para olursa olsun sahip olmak isteyen kadınlar, bu arzularında çok da haksız sayılmazlar. Ne de olsa hem trendy hem de yüze yakışan güneş gözlüğü bulmak çok da kolay bir şey değil!

ERKEKLERİN EN ÇOK PARA HARCADIKLARI YERLER

TEKNOLOJİK ALETLER: İlk başta bir maaş ikramiye alsalar kadınların çoğu ayakkabıcının yolunu tutar demiştik. Erkekler ise bu gibi bir durumda çoğunlukla telefonunu veya bilgisayarını yenilemekten kendini alıkoyamıyor. Bunları yapamıyorsa, kadınların hiç aklına bile gelmeyecek teknolojik aparatlarla mutlu olabiliyorlar.

OTOMOBİL: Pek çok erkek için otomobili çok değerlidir. Bakımı için hiçbir harcamadan kaçınmaz. Ve ilk fırsatta daha iyi bir modele geçmek için can atar. Karşı koyamadıkları bir içgüdü gibidir bu :)

OYUN KONSOLLARI: Erkekler hiç büyümeyen çocuklar gibidir. Bir oyun konsolunun çevresinde 10 yaşındaki çocukla 40 yaşındaki adam aynı şekilde mutlu olabilir. Bu mutluluğu onlardan esirgemeyin, yeni oyun konsolu için istedikleri gibi para harcasınlar.

MAÇ BİLETİ: Pek çok erkeğin ağzından şu cümleyi duymuşsunuzdur: “Haftada bir kez, bir maç keyfimiz var canım!” Bu maç keyfi için harcanan bilet paraları, formasından kaşkoluna taraftar kıyafetleri derken futbol sevgisi masraflı olabiliyor.

PARFÜM, SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİ: Kozmetiğe sadece kadınlar meraklı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Erkekler özellikle parfüm ve saç bakımı konusunda kadınlardan çok daha fazla para harcıyorlar.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.