Evlilikten Korkan Erkeği Bu Fikre Alıştırmanın 8 Yolu

Buradasınız

Yaşa 04 Ekim 2016

Mutlu bir çift deyince herkes sizi parmakla gösteriyor ama hala evlilik teklifinden eser yok. Bir de bu tüyoları deneyin.

Evli Hatta Mümkünse Çocuklu Çiftlerle Arkadaşlık Edin

Birçok erkek evlilik fikrinden korkar ama neden korktuğunu bile bilmez. Ama çevresinde mutlu evli çiftler görmesi, onu bu fikre yakınlaştırır ve evliliğin kötü bir şey olmadığını anlamasını sağlar.

Ona ve Kendinize Süre Tanıyın

Eğer kadının aklına evlilik fikri düştüyse, o ilişki bir sonraki seviyeye geçmiş demektir. Ve bunun dönüşü yoktur. Belli ki siz de o seviyedesiniz, o zaman kendinize karşı dürüst olun ve ne kadar zaman içinde evlenmek istediğinize karar verin. Bu süreyi ne çok kısa tutun ne de uzatın. İkisi de ilişkiye zarar verebilir.

Sonsuz Güven Vermeyin

Evet ilişkilerin en önemli kuralı güven. Ancak sizin her daim “cepte” olduğunuzu düşünmesin, sizi kaybetmekten korksun. Bunun dengesi de çok önemli. Sizin ondan önce de bir hayatınız, çevreniz olduğunu unutmasın.

Sorumlulukları Paylaşacağınızın Sinyallerini Verin

Erkeklerin büyük bir kısmının evliliği sürekli ertelemesinin sebebi, sorumluluklarının artacağından çekinmeleridir. Bu durumda maddi ve manevi olarak hayatın müşterek olduğunu bildiğinizi hissetmeli. Örneğin bu aralar çok fazla alışveriş yaptıysanız, her aldığınız şeyi ona göstermeseniz de olur :)

Ama Bir Şeyler İstemekten Çekinmeyin

Karşınızdaki kişiden bir şeyler isterseniz ve bunu yaparsa, bir süre sonra o da sizden istemeye başlar. Bu klasik bir insan psikolojisidir. Ve bu karşılıklı talep durumunda hayatı da paylaşmaya başlarsınız. Sonra bir bakmışsınız karşınızdaki adam hayatı paylaşmayı seven biri olmuş. Evlilik de bunun bir kademe sonrası zaten...

İşte Benim Kahramanım

En modern erkeğin içinde bile koruma ve kurtarma içgüdüsü vardır. Kahraman olmayı severler. Sizin için bir şey yaptığında, “Sen benim kahramanımsın” demenize gerek yok ama onda bu hissi uyandırın.

Ailesiyle ve Arkadaşlarıyla İyi İlişkiler Kurun

Sevgilinizin ailesi ve arkadaşlarının sizden övgüyle bahsetmesi, sizinle program yapmak istemesi sevgilinizi size birkaç adım birden yaklaştırır. Arkadaşlarını bir akşam kendi evinize davet edin. Ablasının küçük kızına hediyeler alın. Hatta sevgilinizi erkek erkeğe program yapmasına teşvik edin. İşte herkesin kalbini çaldınız bile!

Son Seçenek: Direkt Açık ve Net Konuşun

Bıçak kemiğe dayandıysa, artık gönderdiğiniz sinyallerin anlaşılmadığını düşünüyorsanız açık açık konuşmanın zamanı gelmiş demektir. Ne de olsa bazı erkeklerin evlilik kararı alması için zoru görmesi gerekir. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.