Burçlara Göre Bitki Çayları (Evet, Gezegenler Bitkileri de Etkiliyor)

Buradasınız

Yaşa 25 Temmuz 2016

Yıldızların aldığı konuma göre belli olan burçlar, insan hayatında pek çok noktada yön gösterici olabiliyor. Unutmayın, yıldızların ve diğer gezegenlerin görüntüleri bize daha geç geliyor. Yani gelecekten geliyor bu ışınlar; biz onları daha sonra fark ediyoruz. Yıldızlar her şeyi biliyor ve onlarla iletişim kurmayı bilenlere bazı sırlardan bahsediyorlar.

Yıldız falımıza göre hangi bitki çaylarını tüketmeliyiz, bugün bunun hakkında konuşacağız. Karşınızda astroloji konusunda uzmanlaşmış yıldız falcılarından bitki çayı önerileri:

Koç

Koç burçlarında genellikle vitamin eksikliğine rastlanır. Tam anlamıyla bir vitamin deposu olan ısırgan otu, Koç insanları için ideal bir bitki çayı malzemesidir.

Bir çay kaşığı ısırgan otunu, bir fincanlık suda 3-4 dakika kaynatarak bu bitki çayını elde edebilirsiniz.

Boğa

Boğa burcu insanları kilo almaya meyillidir (Tüm suçu atacak birini bulduk sonunda: Yıldızların o an ki konumları!), bu yüzden metabolizmayı hızlandıran zerdeçal çayı, Boğa burcu insanlarına çok iyi gelecek.

İkizler

Sürekli değişen ruh halleriyle ünlü İkizler burcu insanları için çoğunlukla sakinleştirici çaylar öneriliyor. Papatya çayı hem kokusuyla hem de tadıyla insanı rahatlatıyor, üstelik yapımı da çok kolay. Suyu kaynatın, 2-3 kaşık kurutulmuş papatyayı içine atın ve 10 dakika demlenmeye bırakın.

Yengeç

Mideleri pek hassas olan Yengeç burcu insanlarına nane çayı öneriliyor. Zaten sadece çayı değil nanenin her şeyi ve naneli her şeyi Yengeç burçlarına önerebiliriz. Kokusu bile ruhlarına iyi gelecektir.

Aslan

Aslan burcu insanlarının kalpleri oldukça hassastır (Hangi birimizin değil ki?), o yüzden kaynar suya 3-4 gram ardıç tohumu atarak yaptıkları çayı gün aşırı içmeleri gerekir.

Başak

Başak burcu insanlarının sindirim sistemleri çok yaramazdır, sürekli sıkıntı çıkarır durur. Zencefil çayı içirin ona, o dakikadan sonra uslu uslu oturacak.

Terazi

Bünyesi tembel diğer bir burç olan Terazi’ler, zerdeçal çayını yanlarından ayırmamalılar.

Akrep

Kendilerini yıpratmayı çok seven ve ayrıca burçların en azgını olan Akrep insanları için sakinleştirici bir içecek gerekiyor, o da aynısefa çiçeği çayı.

Yay

Spor yapmayı çok seven Yay burçları için enerji verici bir bitki çayı gerekiyor. Bakalım, elimizde ne var? Tabii ki Çin’den gelen mucize Ginseng!

Oğlak

Kemik problemlerinden pek dertli Oğlak burcu insanlarının kurtarıcısı olan kuşburnu çayının aynı zamanda sakinleştirici etkisi de var.

Kova

Çok çabuk sinirlenebilen Kova burcu insanlarındansanız; sarı kantaron çayından düzenli olarak tüketin.

Balık

Sinir sistemleri çok laçka olan Balık burcu insanları, çoğunlukla duygu karmaşası içinde yitip giderler. Karahindiba çayı, onları tekrar bu dünyaya getirir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.