Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Burcuna Göre Hangi Hastalık Riskini Taşıyorsun?
Burcuna Göre Hangi Hastalık Riskini Taşıyorsun?

iyihisset.com

10 May 2016

İlgi çekici olduğu kadar tartışmalı da bir konu burçlar. Hediye seçiminden isim koymaya kadar her konuda burçlarla ilgili fikirler ileri sürülürken hastalık riskleri ve burçlar arasında bağlantı kurmamak olmazdı. Birtakım araştırmaların verilerine ve burç yorumcularının ifadelerine göre burçların temsil ettikleri organlar ve doğduğumuz ay bazı hastalıklara daha yatkın olduğumuzu gösteriyor.

Öyleyse burcunuza ve hastalık riskine bakın, uyuyor mu yoksa alakası yok mu bize de haber verin.

Koç Burcu

Koç burcunun vücudumuzda temsil ettiği organ baş. Bu yüzden migren, kronik baş ağrıları ve gözle ilgili rahatsızlıklardan muzdarip olabilirler. Hareketli ve aceleci yapıları ise düşme, çarpma, yaralanma gibi kazalara davetiye çıkarabilir. Enfeksiyon ve ateş de koç burçlarında sık görülür. Fazla enerji ile yanar dururlar genelde, biraz sakin lütfen.

Boğa Burcu

Bedende boğaz ve boyun bölgesini simgeleyen boğa burçlarında bademcik, guatr, lenf bezleri rahatsızlıkları ile omuz ağrıları görülebilir. Koç burcunun aksine hareketsiz ve yemek yemeye düşkün olmaları nedeniyle kilo problemleri yaşayabilirler. Reçete yazıyoruz: Spor yapın.

İkizler Burcu

İkizler burcu sinir sistemini yönetir. Bu yüzden kendileri sinirsel rahatsızlıklara meyilli, çabuk huzursuz olan kişilerdir. Huzur en çok ihtiyaçları olan şey ama o kafa bir durmuyor ki nasıl olacak o dinginlik? Eller, parmaklar, kollar ve omuz bölgesi de hassastır, dikkat. Ayrıca soğuk algınlığı ve bronşit gibi hastalıklara da kolay kapılırlar.

Yengeç Burcu

reflü, hazımsızlık, bağırsak tembelliği ve böbrek sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Orta yaş sonrası kilo almaya meyilli olurlar, zaten tüm evcimenler genelde orta yaş sonrası biraz kilo alır ve yengeç burcu evcimen olmasıyla ünlüdür. Ayrıca aşırı hassas oldukları için depresyona girme oranları çıkma oranlarından fazla olabilir.

Aslan Burcu

Genel olarak hastalıklara dayanıklıdırlar çünkü onlar aslan tamam mı? Fakat aslan burcu vücutta omurgayı, sırtı ve kalbi yönettiğinden bu bölümlerle ilgili rahatsızlık yaşayabilirler. Başarı ve kariyer kendileri için fazlasıyla önemli olduğundan aşırı çalışma sonucu yorgunluğa ve strese bağlı rahatsızlıklar yaşayabilirler. Kilo almaya da yatkınlar, dikkat dikkat!

Başak Burcu

Başak burcunun vücutta yönettiği yerler sinir sistemi, mide ve bağırsaklardır. Bu yüzden herkes beslenmesine dikkat etmeliyse (ki etmeli) başak burçları bu konuya iki kat daha fazla özen göstermeli. Kendilerini dinlemeyi, kendilerini didiklemeye dönüştüren yapıları nedeniyle hastalık hastası olmaya yatkındırlar. Hem fiziksel hem de sinirsel olarak hassas kişiler oldukları için her anlamda dengeli yaşam kendilerine önemle tavsiye edilir.

Terazi Burcu

Genellikle güçlü ve yapılı görünen ama bünyeleri zayıf olan terazi burçları çabuk hastalanırlar. Böbrekler, bel ve omurga bölgeleri hassastır. Romatizma, böbrek ve sırt ağrıları yaşayabilirler. Hasta olduklarında köydeki uzak akrabalarına bile duyurur, ilgi bekler ve mızmızlanırlar.

Akrep Burcu

Bedende üreme organlarını yöneten akrep burcu, cinsel anlamdaki isteklerin bastırıldığı durumlarda fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkları gün yüzüne çıkarır. Genel olarak hastalıklara ve acıya karşı dayanıklıdırlar. İlaç kullanmayı son ana kadar reddeden ve kendi iradesiyle hastalığın hakkından geleceğine inanan kişiler vardır ya, işte onlar muhtemelen akrep burcu insanları. Üreme organları kadar midenin yönetiminde de etkili olan akrep burcu, sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklara da neden olabilir.

Yay Burcu

Karaciğer, dalak, safra kesesi, pankreas, kalçalar ve uyluklar hassas bölgelerdir. Bu yüzden siyatik ağrılar, yüksek tansiyon, şeker ve karaciğer rahatsızlıkları yaşamaları muhtemeldir. Sinirleri de biraz hassas, aman dikkat. Açık hava etkinlikleri yaylara çok iyi gelir, spora bayılırlar zaten, aynen devam.

Oğlak Burcu

İskelet sistemi, kemikler, saçlar, deri, dişler ve eklemler oğlak burcunun yönettiği bölümlerdir. Stres yaşadıklarında saç dökülmesi ya da cilt sorunları görülebilir. Ortopedik rahatsızlıklar ve romatizma en sık yaşadıkları sağlık problemleri olabilir. Stresli yapıları ise midelerinde ve sindirim sistemlerinde sorun yaratabilir. Ama dayanıklı kişilerdir, çok ciddi bir hastalık olmadıkça doktora koşmazlar.

Kova Burcu

Dolaşım sistemi, dişler, baldırlar, kalp, lenf sistemi ve topuklar kova burçlarında hassastır. Kendilerini çok kolay sinirli ve gergin hissedebilirler ama doktor ya da hastalandıklarında kendilerine bakan kişi cana yakın davranınca hemen uysallaşırlar.

Balık Burcu

Ayaklar ve sinir sistemi balık burcunun yönetimindeki bölgeler. Kendilerini kötü hissettiklerinde -ki hayatları genelde melankoliyle geçebiliyor- bağımlılık yapacak maddelere, alkole veya sigaraya meyledebilirler. Bağımlı olmaya yatkın olmaları bazılarında aşırı yemek yemeye, dolayısıyla da kilo problemlerine yol açabilir. Hassasiyet bazen zor bir şey değil mi?

Gripti reflüydü tamam, onları halletmesi kolay da daha ciddi ve tehlikeli hastalıklar hangi burçtan olursa olsun herkesin başına gelebilir. Bu yüzden önlemi erkenden almakta fayda var.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.