Tasarruf Etmek İçin Alışveriş Sepetini Nasıl Yönetmelisin?

Buradasınız

Yaşa 21 Kasım 2021

marka, tasarruf, indirim, birikim, alışveriş, alışveriş sepeti

Alışverişte tasarruf etmek, ihtiyaçlarınızı karşılarken gerekli olan miktarda ve bilinçli şekilde harcama sağlamak özellikle günümüz ekonomisinde çok önemli. Alışverişe çıktığında sadece tüketeceğin ya da ihtiyacın olan kadar almak, fazlasını bırakmak elindeki bütçeden artırmanı sağlayacaktır. Böylelikle planlı ve bilinçli bir alışveriş sepeti yönetimi yapabilir ve alışveriş yaparken de tasarruf sağlayabilirsin. Peki tasarruf etmek için alışveriş sepetini nasıl yönetmelisin? İşte sana birkaç tüyo.

Marka takıntın olmasın

marka, tasarruf, indirim, birikim, alışveriş, kadın, kredi kartı

Marka takıntın var ise bundan kurtulmalısın. Özellikle giyim sektöründe kaliteli ürünler markadan ibaret değildir. Gıda alışverişinde ise fiyatı uygun ürünlere yönelmen daha doğrudur fakat içeriğinde kullanılan maddeleri okumadan satın almamalısın. Eğer doğrudan marka takıntın olmadan alışveriş yaparsan günün sonunda alışveriş sepetinden tasarruf sağlayabilir ve bütçeni daha rahat yönetebilirsin.

Pazarlık yapabilirsin

marka, tasarruf, indirim, birikim, alışveriş, adam

Almakta karar kıldığın ve beğendiğin ürünleri satın almadan önce pazarlık yapmayı da deneyebilirsin. Günümüzde büyük marketler ya da zincir mağazalarda bunu yapman olası değil ama daha küçük ve tek mağazası olan yerlerden alışveriş yaparken biraz indirim istemen tasarruf etmeni sağlayabilir.

Gıda alışverişlerinde mevsime uygun alışveriş yapmalısın

marka, tasarruf, indirim, birikim, alışveriş, market, kadın

Market ürünlerinde ihtiyacın kadar almayı da bilmelisin. Mevsiminde tükettiğin meyve ve sebzeler hem sağlık açısından hem de tasarruf etmeniz açısından oldukça önem taşır. Böylelikle fazladan ürün alıp onların bozulup çöpe gitmesinin de önüne geçebilirsin.

İndirimli ve outlet reyonlara göz atabilirsin

 

 
marka, tasarruf, indirim, birikim, alışveriş, kadın, alışveriş çantası
 

İndirimli kıyafetlerden giyinmeyi alışkanlık haline getirebilirsin. Zaman zaman indirimsiz şekilde aldığın ürünü birkaç gün sonra yarı fiyatına da görebilirsin. Outlet ürünlerle de oldukça uygun fiyatlarda tarzına göre alışveriş yapabilir ve üstelik paranın birçoğunu da tasarruf etmiş olursun.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.