Ana içeriğe atla

Birikim

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Hayatta Her Şey Benim Kontrolümde (mi?)
Hayatta Her Şey Benim Kontrolümde (mi?)

iyihisset.com

10 Ara 2015

Değil. Hadi görüşürüz, kendinize iyi bakın.

Şaka şaka. İnsanız sonuçta, kapasitemiz, yeteneklerimiz belli. Elimizden geldiğince mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat sürdürmek için çalışır, kötü şeyler olmasın diye dualar ederiz. Ama bazen iyi bazen kötü olan sürprizlerle hayatımız birden değişiverir. “Ne oluyor yahu?” deriz, “Benim kendi hâlinde takılan düzenli hayatımdaki bu değişiklik de neyin nesi?”

İşte hayatta kontrol edemediğimiz bazı durumlar:

Âşık Olmak

asik_olmak

Herkesin “Ay başıma gelsin lütfen lütfeeen!” diye beklediği, dünyanın en gerçek, en yeri doldurulamaz şeyidir aşk. İstediğiniz kadar direnin, aşk perileri kafalarına, pardon kalplerine sizi âşık etmeyi koydularsa bunu gerçekleştirirler. Ya da istediğiniz zaman gidip birine âşık olamazsınız mesela. Aşk, kendisi karar verir size ne zaman uğrayacağına. Asi şey.

Hırsız Var! Varmış Yani!

hirsiz_var

Kontrolümüzün dışında gerçekleşen kötü olaylardan biridir evimize, yuvamıza hırsız girmesi. Günlerden bir gün dışarıdan bir yerden gelip eve girmek için anahtarı kilide sokmaya kalkarsınız, bir bakarsınız ki kapı açık. Ki daha kötüsü de var, siz evdeyken hırsızın girmesi mesela. Aman uzak olsun.

Piyango Çıkması!

piyango_cikmasi

Aslında evrenden bir güzellik bekliyorsunuz da piyango ya da şans oyunları oynuyorsunuz ama çıkma ihtimali o kadar düşük ki hiç kimse piyango kendisine çıktığı zaman “E, olacağı da buydu. O kadar oynadım, tabii ki çıkacaktı.” diyerek çayını usul usul içmeye devam etmez. Bağırır, zıplar, çay bardağını halıya fırlatır, “Amaan nasıl olsa zengin oldum, yeni halı alırım.” der. Bunlar verilmesi gereken insani tepkilerdir.

Kanser

kanser

Kansere yakalanmak da maalesef hayatın kötü sürprizlerinden biri. Ama hayat devam ediyor, iyileşme oranları gün geçtikçe artıyor. Bu kötü durumun kontrolümüz dışında başımıza gelebilme ihtimaline karşı “Kansere İnat, Yaşasın Hayat!” diyerek kendimizi güvence altına alabilir, elimizden geldiğince durumu kontrol altında tutmaya çalışabiliriz.

Haber Vermeden Gelen Kazalar

haber_vermeden_gelen_kazalar

Hayır, gelmeden önce “Ben geliyorum, bir şey lazım mı?” dese “Yokum ben, gezegeni terk ettim.” filan deriz ama haber de vermiyor ki! Nereden ne zaman çıkacağı belli değil valla. Aksilik bu ya, olur da kaza geçirirsiniz falan, tedavi ve bakım masraflarınızı karşılayacak Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırın, en azından kazadan sonrası sizin kontrolünüzde olsun.  

Böceğe Dönüşmek

bocek olmak

Şaka şaka, böyle şeyler sadece romanlarda olur. Kafka, Dönüşüm adlı romanında yazmış, kapatmış mevzuyu, analım istedik: “Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu.”

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.