Sadece İkiz Annelerinin Anlayabileceği 10 Durum

Buradasınız

Sev 14 Aralık 2016

Annelik her türlü zor zanaat ama ikiz anneleri için zorluğu da mutluluğu da iki kat fazla olsa gerek. Bunun en güzel açıklamasını onlar yapar dedik ve onların anlattıklarından bir derleme yaptık. Bundan sonra bir ikiz annesiyle konuşurken kulağınıza küpe olsun.

Tek Çocuğa Bakmak da Neymiş!

Tek çocuğa gözüm kapalı bakarım... Tek çocuk hiç çocuk... Bunlar, ikiz annelerinin ağzından en sık çıkan cümleler olsa gerek. İkiz anneleri, tek bir çocuğa bakarken yaşadıklarını ağdalı ağdalı anlatan annelerle karşılaştıklarında kendilerini süper kahraman gibi hissederler.

Bölünmüşlük Hissiyle Yaşamayı Öğrenmek

İkiz annesi olmak demek, bölünmüşlük hissiyle yaşamak demek. Her şeyden önce ilk başta sütünüzü paylaştırıyorsunuz. Daha sonra duygularınız, hisleriniz bölünmeye başlıyor. “Acaba ikizlerime yetebiliyor muyum, yeterince zaman ayırabiliyor muyum?” Sorular uzar gider... Her şeyin yolunda olduğunu, bu duyguların sürecin bir parçası olduğunu unutmayın yeter.

“İşin Çok Zor Yandın” Diyenlere Cevap Vermeyi Öğrenmek

O anki ruh halinize göre “Sağol, çok yardımcı oldun” veya “Neden daha önce çok mu ikiz büyüttün?” demek seçenekler arasında. Olumsuz yargılardan uzak durmak en iyisi.

“Ne Güzel Bir Kerede Çocuk İşini Hallettin” Diyenlere Gülüp Geçmek

“Gel de bana sor” demek geliyor içinizden değil m?

“Hangisi Daha ...”

Hangisi daha uslu? Hangisi daha fırlama? Hangisi daha iştahlı? Hangisi daha çalışkan? Bu gibi soruların hayatınız boyunca duyacaksınız. Yeter ki, ikizleri birbirleriyle kıyaslamamak gerektiğini, ikisinin de farklı birey olduğunu unutmayın.

Deneyimli Bakıcı Bulmak ya da Bulmamak

İşte tüm mesele bu! Özellikle çalışan anneler için destek olan anneanne veya babaanne olsa bile bakıcısız hayat çok zor. Hele ikiz bakmak konusunda deneyimli bakıcı bulmak, bulup da kaybetmemek... Bazen samanlıkta iğne aramak gibi.

Yaramazlık Çarpı İki

Yaşamayan abartı zanneder. Aynı yaşta, aynı evde, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki çocuğun birbirini kışkırtması çok normal. Ama başınıza gelince “normal” deyip geçemiyorsunuz. Kısacası ikiz anneleri için, her gün ayrı bir şenlik ayrı bir macera!

Hava Almaya Çıkmak Bile Törenle!

Her birini giydir, yedek kıyafetlerini al, bezi, biberonu, yemeği derken ikizlerle sokağa çıkmak tören gibi oluyor değil mi? Haklısınız ama üşenmeyin hava almak hepinize iyi gelecek.

“Allahım Sen Aklıma Mukayyet Ol”

Aralarında özel bağ olan, aynı anda uyuyup aynı anda kalkan ikiz bebekler çoğunlukla şehir efsanesi. Biri yatağına yatırınca hemen uyurken diğerini saatlerce sallamak gerekebilir. İşin kötüsü ikisi de uykusuz olabilir. Ama bu durum sonsuza kadar sürmeyecek. Sakin olmaya bakın.

Her Şeye Rağmen “Dünyanın En Güzel Şeyi” Diyebilmek

İki çocuğa birden bakabilmek, büyüdüklerini görmek, onlarla birlikte her gün yeni bir şeyler öğrenmek... Her şeyi aynı anda yapabilecek gücünün olduğunu fark etmek. Gülücükleriyle tüm sıkıntıları unutuvermek... İşte ikiz anneleri için dünyanın en güzel duyguları...

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.