Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evinizdeki Negatif Enerjiyi Temizleyecek 10 Salon Bitkisi
Evinizdeki Negatif Enerjiyi Temizleyecek 10 Salon Bitkisi

iyihisset.com

06 May 2019

Hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği evlerimiz, aynı zamanda dinlendiğimiz ve huzur bulmak istediğimiz yerler oluyor. Ancak eşyaların yerlerinden, evin aldığı güneş ışığına ve hatta içindeki bitkilere kadar evdeki enerjimizi etkileyen pek çok etken var. Siz de evinizin enerjisini temizlemek için bir yerden başlamak istiyorsanız bunun en kolay yolu muhtemelen bitkiler olacaktır. İşte evinizin enerjisini temizleyecek, olumlu enerji yaydığı düşünülen bitkiler…
 
1.Biberiye
 
Biberiye, havayı tehlikeli toksinlerden arındırırken aynı zamanda zihinsel ve fiziksel sağlığı destekliyor. Kokusuyla olumlu psikolojik etkiler yaratıyor. Ruh halini iyileştirirken kaygı ve huzursuzluk gibi duyguları azaltıyor. Uyumayı kolaylaştırıyor. Biberiye çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duyar ancak fazla su istemez, bu nedenle evde bakılması oldukça kolay bitkilerden.
 
2. Fesleğen
 
Kokusuyla meşhur olan fesleğen, evinizin havasını temizlemesi dışında pozitif enerjileri çekmeye de yardımcı oluyor. Ortamda bulunan tüm tehlikeli gazları absorbe edebiliyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan görevi görüyor. Güçlü bir sivrisinek düşmanı olan fesleğenin genellikle tam güneş alması öneriliyor.
 
3. Yelken çiçeği
 
Spathiphyllum cinsi ev bitkileri genellikle “yelken çiçeği” olarak biliniyor. Bu cins bitkilere aynı zamanda “barış zambağı” da deniyor. Parlak ve canlı yaprakları, zarif çiçekleri olan yelken çiçeği, görünümüyle de oldukça rahatlatıcı ve hoş bir etki yaratıyor. Ev şartlarını seviyor ve kolayca uyum sağlayabiliyor. Evdeki enerji akışını büyük oranda düzenlemeye yardımcı oluyor.
 
4. Aloe vera
 
Genellikle cilt bakımı ürünlerinde rastladığımız aloe vera için listede yer alan en etkili bitki diyebiliriz. Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen aloe vera, kötü enerjileri ortadan kaldırarak mutluluk ve pozitif enerji yayıyor. Fazla güneş istemese de bol suya ihtiyaç duyduğunu belirtmeden geçmeyelim.
 
5. Yasemin
Mükemmel kokusuyla büyüleyen yasemin, stresi azaltarak pozitif enerji yayıyor, romantizme teşvik ediyor. Rahatlatıcı floral aromasıyla evde sürekli bir bahar havası yaratan yasemin, ilişkiler konusunda da olumlu bir etkiye sahip. 
 
6. Kasımpatı
Papatyagiller familyasından olan ve yaklaşık 30 türü olan Kasımpatı, şifalı etkisiyle biliniyor. Havanın toksinlerden arınmasına yardımcı oluyor. Refahın ve uzun ömrün sembolü olarak bilinen kasımpatı, ortamdaki gerginliği azaltarak huzur ortamının oluşmasına yardımcı oluyor.
 
7. Orkide
Feng shui felsefesine göre orkide, evde bulunanların enerji seviyelerini yükseltiyor ve yaşama bağlılığı arttırıyor. Uzun ömürlü olan bu bitkiler zihni ve ruh halini sakinleştiriyor. Aynı zamanda hoş bir koku yayıyor. 
 
8. Areka
Madagaskar ve Güney Hindistan’a özgü Areka, bulunduğu ortamda pozitif ve temiz bir enerji sağlıyor. Özellikle yaprakları ortamdaki enerjinin yumuşamasını sağlıyor.
 
9. Potos sarmaşığı
Pothos sarmaşığı, salon sarmaşığı olarak da bilinen Potos, Feng Shui felsefesine göre pozitif enerji akışını destekliyor, şans getiriyor. Negatif titreşimleri ve kaygıyı azaltırken mutluluk veriyor. İçinde bulunduğu odanın havasını temizleyen bu sarmaşık; göz tansiyonu, katarakt ve karasu hastalığının oluşmasını önlüyor ve tedavisine yardımcı oluyor. Genellikle köşelere yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.
 
10. Adaçayı
Adaçayı, olağanüstü güçlü etkileri sayesinde özellikle öfke ve korku gibi duyguları önlemede ve temizlemede etkili. Aynı zamanda sağlık açısından da oldukça faydalı. Kuru, nemsiz alanlara yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.
 
Kaynak:
https://medium.com/@easynaturalcure/top-12-powerful-indoor-plants-create-positive-energy-in-your-home-b78653eb2257
https://sagligabiradim.com/evin-havasini-temizleyen-potos-sarmasigi/
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.