Evinizdeki Negatif Enerjiyi Temizleyecek 10 Salon Bitkisi

Buradasınız

Sev 06 Mayıs 2019

Hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği evlerimiz, aynı zamanda dinlendiğimiz ve huzur bulmak istediğimiz yerler oluyor. Ancak eşyaların yerlerinden, evin aldığı güneş ışığına ve hatta içindeki bitkilere kadar evdeki enerjimizi etkileyen pek çok etken var. Siz de evinizin enerjisini temizlemek için bir yerden başlamak istiyorsanız bunun en kolay yolu muhtemelen bitkiler olacaktır. İşte evinizin enerjisini temizleyecek, olumlu enerji yaydığı düşünülen bitkiler…

 

1.Biberiye

 

Biberiye, havayı tehlikeli toksinlerden arındırırken aynı zamanda zihinsel ve fiziksel sağlığı destekliyor. Kokusuyla olumlu psikolojik etkiler yaratıyor. Ruh halini iyileştirirken kaygı ve huzursuzluk gibi duyguları azaltıyor. Uyumayı kolaylaştırıyor. Biberiye çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duyar ancak fazla su istemez, bu nedenle evde bakılması oldukça kolay bitkilerden.

 

2. Fesleğen

 

Kokusuyla meşhur olan fesleğen, evinizin havasını temizlemesi dışında pozitif enerjileri çekmeye de yardımcı oluyor. Ortamda bulunan tüm tehlikeli gazları absorbe edebiliyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan görevi görüyor. Güçlü bir sivrisinek düşmanı olan fesleğenin genellikle tam güneş alması öneriliyor.

 

3. Yelken çiçeği

 

Spathiphyllum cinsi ev bitkileri genellikle “yelken çiçeği” olarak biliniyor. Bu cins bitkilere aynı zamanda “barış zambağı” da deniyor. Parlak ve canlı yaprakları, zarif çiçekleri olan yelken çiçeği, görünümüyle de oldukça rahatlatıcı ve hoş bir etki yaratıyor. Ev şartlarını seviyor ve kolayca uyum sağlayabiliyor. Evdeki enerji akışını büyük oranda düzenlemeye yardımcı oluyor.

 

4. Aloe vera

 

Genellikle cilt bakımı ürünlerinde rastladığımız aloe vera için listede yer alan en etkili bitki diyebiliriz. Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen aloe vera, kötü enerjileri ortadan kaldırarak mutluluk ve pozitif enerji yayıyor. Fazla güneş istemese de bol suya ihtiyaç duyduğunu belirtmeden geçmeyelim.

 

5. Yasemin

Mükemmel kokusuyla büyüleyen yasemin, stresi azaltarak pozitif enerji yayıyor, romantizme teşvik ediyor. Rahatlatıcı floral aromasıyla evde sürekli bir bahar havası yaratan yasemin, ilişkiler konusunda da olumlu bir etkiye sahip. 

 

6. Kasımpatı

Papatyagiller familyasından olan ve yaklaşık 30 türü olan Kasımpatı, şifalı etkisiyle biliniyor. Havanın toksinlerden arınmasına yardımcı oluyor. Refahın ve uzun ömrün sembolü olarak bilinen kasımpatı, ortamdaki gerginliği azaltarak huzur ortamının oluşmasına yardımcı oluyor.

 

7. Orkide

Feng shui felsefesine göre orkide, evde bulunanların enerji seviyelerini yükseltiyor ve yaşama bağlılığı arttırıyor. Uzun ömürlü olan bu bitkiler zihni ve ruh halini sakinleştiriyor. Aynı zamanda hoş bir koku yayıyor. 

 

8. Areka

Madagaskar ve Güney Hindistan’a özgü Areka, bulunduğu ortamda pozitif ve temiz bir enerji sağlıyor. Özellikle yaprakları ortamdaki enerjinin yumuşamasını sağlıyor.

 

9. Potos sarmaşığı

Pothos sarmaşığı, salon sarmaşığı olarak da bilinen Potos, Feng Shui felsefesine göre pozitif enerji akışını destekliyor, şans getiriyor. Negatif titreşimleri ve kaygıyı azaltırken mutluluk veriyor. İçinde bulunduğu odanın havasını temizleyen bu sarmaşık; göz tansiyonu, katarakt ve karasu hastalığının oluşmasını önlüyor ve tedavisine yardımcı oluyor. Genellikle köşelere yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.

 

10. Adaçayı

Adaçayı, olağanüstü güçlü etkileri sayesinde özellikle öfke ve korku gibi duyguları önlemede ve temizlemede etkili. Aynı zamanda sağlık açısından da oldukça faydalı. Kuru, nemsiz alanlara yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.

 

Kaynak:

https://medium.com/@easynaturalcure/top-12-powerful-indoor-plants-create-positive-energy-in-your-home-b78653eb2257

https://sagligabiradim.com/evin-havasini-temizleyen-potos-sarmasigi/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.