Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Teknolojik Aygıtlara Meraklı Erkeklerin Evde Sadece Ampul Değiştirme Sorunsalı
Teknolojik Aygıtlara Meraklı Erkeklerin Evde Sadece Ampul Değiştirme Sorunsalı

iyihisset.com

10 Ara 2015

teknolojik_aygitlara_merakli_erkeklerin_evde_sadece_ampul_degistirme_sorunsali

Erkeklerin teknolojiye olan merakı kadınlara göre daha fazladır. Erkekler kadınlardan aldıkları elektrikten daha fazlasını teknolojik cihazlardan alırlar, işin boyutunu siz düşünün. Plazma televizyon olsun, akıllı telefon olsun, bilgisayar olsun, kadınların giyim mağazalarında kendilerini kaybedercesine dolaşmaları gibi, erkekler de teknoloji marketlerinde gezerken adeta mest olurlar.

Fakat teknolojiyle bu kadar haşır neşir olan erkeklerin evdeki teknolojik ürünlere son derece mesafeli yaklaşmaları neyin nesidir? Bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesi mesela, erkekleri heyecanlandıran teknolojik aygıtlar değildir hiçbir zaman. Neden? Çünkü:

Teknoloji=Keyif

teknolojikeyif

Erkeklerin her fırsatta “Ben çocukken de radyoyu açar, tüm parçalarını söker, yeniden toplarmışım.” diye övündükleri teknolojiye olan merakları ve yatkınlıkları, sadece eğlence ve keyif amaçlı aygıtlar söz konusu olduğunda devreye girer. “Ne kadar inovatif bir çamaşır makinesi, acaba sessiz sessiz nasıl çalışıyor?” diye merak edip, “Canım bu gün çamaşırları ben yıkayayım, son teknoloji çamaşır makinemizi yakından tanımak, hatta o çalışırken karşısına geçip hayran hayran onu izlemek istiyorum.” diyen erkek sayısı kaç tanedir ki?

Ama iş televizyona, bilgisayara, oyun konsollarına ya da akıllı telefonlara geldiğinde her özelliğini ince ince araştıran erkekler, format atmaktan yeni işletim sistemi geliştirmeye kadar teknoloji canavarı kesilirler.

Senin İşin İş, Benimki Eğlence

senin_isin_is_benimki_eglence

Bu, aslında erkeklerin sahiplendiği alanlarla kadınların sahiplendiği ya da sahiplendirildiği alanlar arasındaki acımasız farkı gösteriyor. Sadece birkaç saniye içinde yemek pişiren, biraz daha zorlasalarmış uzay robotu tasarlayacakları ölçüsünde son teknolojiye sahip düdüklü tencereler, evin dibini köşesini süpürmek için özel olarak tasarlanmış elektrikli süpürgeler, muhteşem mutfak robotları, harika tost makineleri, inanılmaz çay makineleri derken aslında teknolojiyi daha fazla kullanan erkekler mi kadınlar mı?

Cicili bicili desenlerle ve farklı renklerle kadınlara hitap etmeyi amaçlayan teknolojik aygıtlar, hep iş yükü taşıyan ürünler. “Hadi şimdi o sevimli pembe çamaşır makinesinde çoraplarım yıka.” demekten başka ne ki bu? Madem erkekler teknolojiye bayılıyor, o zaman hayatı kolaylaştırma anlamında gerçekten işe yarayan teknolojik cihazları da biraz kullansalar iyi olmaz mı?

Kadınlar iş yükünden şikâyetçi olduklarında “Alt tarafı basıyorsun düğmeye, makine kendisi yıkıyor.” diyen tüm erkekleri o düğmeye basmaya davet ediyoruz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.