Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Buradasınız

Sev 18 Ağustos 2020

Hem kadınların hem de erkeklerin kendilerini iyi hissetmek, çevrelerine daha iyi gözükmek, iyi bir izlenim bırakmak ve girdikleri ortamda hemen fark edilmek için kullandıkları en önemli aksesuarlardan biri de parfümdür. Kişinin tenine uygun, kıyafetiyle örtüşecek ve içinde bulunduğu ortamda varlığını hissettirmesini sağlayacak uygun bir parfüm, birçok kapıyı da açabilecek bir anahtar gibidir. Peki vücudumuza en uygun, kendinizi daha iyi hissettirecek ve hatırlanmanızı sağlayacak olan parfümü nasıl seçmeliyiz? İşte birkaç öneri…

Nasıl bir tarzınız var?

Kim ne derse desin, parfüm seçiminiz konusunda da öncelikli olan sizin tarzınız ve bakış açınızdır. Zevkler kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği için parfümünüzü seçerken de öncelikle kendi yaşam tarzınız ve beklentilerinizden yola çıkmalısınız. Günlük hayattaki tarzınızı ve kimliğinizi yansıtacak kokuyu da en iyi siz bileceksiniz.  

Ten uyumuna dikkat edin

Bu bir klasiktir; sizi temsil edecek en iyi parfüm, teninize en uygun olandır. Vücudunuzun yapısı, teninizin durumu ve sizin de tercihlerinize göre en iyi parfümü seçebilirsiniz. Bunun için de bir parfüm uzmanından destek alabilir ve hem içerik hem de koku olarak ten uyumunuzu da sağlayacak parfümünüzü seçebilirsiniz.

Önce sıkın ve biraz bekleyin

Birçok kişi alışverişi yaparken hızlı hareket ederek zaman kazanmaya gayret eder. Bu tavır parfüm seçimi için biraz yanlıştır. İşin uzmanları parfüm alırken en fazla 3-4 adet denenmesini ve parfüm sıkıldıktan sonra en az 2 dakika beklenmesini öneriyorlar. Parfümün teniniz ve kıyafetleriniz üzerinde ne kadar kaldığını görmek ve şişe içerisindeki koku ile farkı anlamak için kendinize kısa bir vakit ayırmanız da fayda var. 

Bu parfümü nerede kullanacaksınız?

Gün içerisinde birbirinden farklı ortamlar içerisine girerek buralarda vakit geçiriyoruz. İş, okul, eğlence, gezi vb. amaçlarla çok farklı mekanlarda bulunuyoruz. Bunun için seçeceğiniz ve günlük olarak kullanacağınız parfümün de bu alanlar için uygun olmasına özen gösterin ve seçimlerinizi buna göre yapın. Örneğin, işte kullanacağınız bir parfüm daha hafif kokmalı ama akşam dışarıya çıkarken biraz daha keskin olanlarından tercih edebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.