Erkekler İçin Doğru Aksesuar Kullanma Rehberi

Buradasınız

Sev 10 Ağustos 2019

Aksesuar sadece kadınlar için değil, erkekler için de oldukça önemli bir tamamlayıcı parça. Erkek modasında aksesuar kullanımının artmasıyla beraber her geçen gün ortaya birçok aksesuar çeşidi çıkıyor. Peki bunca aksesuar çeşidinin arasından en doğru olanı nasıl seçeceksiniz? Bir erkek için olmazsa olmaz aksesuarlar neler ya da bu aksesuarları nasıl kombinlemek gerekir? Tüm bunların cevabını merak ediyorsanız sizi hemen yazımıza alalım!

 

1. Kol saatleri

Saat seçimlerinizi yaparken hem kullanışlı hem de şık olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece şık olduğu için aldığınız saatler rahat bir kullanım sunmayacağı için sizi rahatsız ederken, sadece rahat olduğu için aldığınız saatleri de kombinlemekte zorluk çekebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, hem günlük hayat hem de özel günler için iki ayrı saat almanız. Günlük olarak kullanacağınız saati seçerken kıyafet dolabınıza hakim renkleri düşünebilirsiniz. Örneğin kıyafet dolabınızda kahve tonları hakimse, buna uyacak bir saat seçmek kombin tercihlerinizi kolaylaştıracaktır.

 

2. Kol düğmeleri

Kol düğmeleri, özel geceler ve davetler için vazgeçilmez bir aksesuardır. Kol düğmenizi seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden ilki gömleğinizin rengi olmalı. Kol düğmeniz ve gömleğiniz birbiriyle uyumlu renklerde ise ortaya hoş bir görüntü çıkacaktır. Kol düğmesi kullandığınızda gömleğinizin desenli olmamasına dikkat edin. Desenli bir gömleği kol düğmesiyle birleştirmek göz yorabilir. Açık renk gömlekler için koyu renkli kol düğmelerini, koyu renk gömlekler için ise gümüş renkte kol düğmelerini tercih edebilirsiniz.

 

3. Güneş gözlüğü

Güneş gözlüğü, yaz aylarının kuşkusuz bir numaralı aksesuarı. Son yıllarda değişen gözlük modasıyla birlikte “vintage” diye tabir ettiğimiz eski model gözlükler oldukça ilgi görüyor. Bizim önerimiz her zaman için klasik bir modele sahip olmanızdan yana. Aksesuarlarınızın arasına klasik model bir güneş gözlüğü ekledikten sonra dilerseniz yönünüzü yeni moda gözlüklere çevirebilirsiniz. Gözlük seçimi yaparken desenli gözlükler yerine daha sade renkler tercih ederseniz özel günlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

4. Çanta

Cüzdanınızı, telefonunuzu ve anahtarlarınızı ceplerinize doldurmak hiç estetik bir görüntü olmadığı gibi çocuksu da duracaktır. Bu yüzden tarzınıza uygun bir çanta almanız önemli. Günlük olarak kullanacağınız çantayı seçerken yine kıyafet dolabınıza hakim olan renkleri düşünebilirsiniz. Böylelikle aldığınız çantayı kombinlemekte zorluk yaşamazsınız.

 

5. Cüzdan

Cüzdan, her gün sıkça kullanılan bir aksesuar olduğu için dayanıklı bir model tercih etmeniz oldukça önemli. Parçalanmış ve soyulmuş cüzdanların hiç estetik durmadığını kabul edelim. Kalın bir cüzdan taşımaktansa zarif görünümlü bir kartlık da tercih edebilirsiniz. Böylelikle temiz ve şık bir görünüm yakalamış olursunuz.

 

6. Kemer

Kemerlerinizin, ayakkabılarınız ve kombininizle uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden fiyatı yüksek bir kemer almaktansa, fiyatı daha uygun birkaç kemer alarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında en çok kullandığınız renkteki kemerleri dilerseniz daha kaliteli olanlarla yenileyebilirsiniz. Cüzdan gibi kemerinizin de kusursuz görünmesi gerektiğini unutmayın. Soyulmuş ve yıpranmış bir kemer sizi bakımsız gösterecektir.

Kaynak:

https://deepsea.com.tr/blog/yeni-sezon-yeni-tarz/erkek-giyimde-aksesuar-kullanimi

https://www.modelasaat.com/sayfa/her-erkegin-sahip-olmasi-gereken-10-aksesuar

https://blog.kravatkolik.com/erkek-aksesuarlari-icerisinde-neler-yer-almaktadir/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.