Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

35 Yaşında Hâlâ Evlenmemiş Olan Erkeklere Yakıştırılan Sıfatlar
35 Yaşında Hâlâ Evlenmemiş Olan Erkeklere Yakıştırılan Sıfatlar

iyihisset.com

11 Tem 2016

35 yaş

35 yaşınızdaysanız, usta şairimiz Cahit Sıtkı’nın dizeleriyle yolun yarısına gelmiş olabilirsiniz ama herkesin yolu farklı, şairimiz bu ayrıntıya değinmemiş.

Toplumumuzda 35 yaşında hâlâ evlenmemiş erkeklere, evlenmeleri için özellikle anneler ve teyzeler tarafından baskı yapılır ama biliyoruz ki siz henüz ruh eşinizi bulamadınız ya da mükemmeliyetçi yanınız ağır bastı ve “o kadın” henüz karşınıza çıkmadı. Ayrıca hepimiz başkalarının laflarıyla hayatlarımıza yön vermeyecek kadar akıllı insanlarız.

Şimdiye kadar yolu tek başınıza yürüdünüz, buraya kadar gayet güzel geldiniz, devamı da neden güzel olmasın ki?

35 Yaş Bekârlarının Azınlık Hakları

azınlık hakları

Dünyamızdaki 30 yaş üstü evli insanların, 30 yaş üstü bekâr insanlara oranı çok daha fazla olduğuna göre, her zamanki gibi çoğunluğun bir baskısı olacak elbette.

35 yaşında bekâr erkekler… Yalnız oldukları, üstüne bir de çeşitli sıfatlara maruz kalıyorlar, işte size gerçek bir dram, işte kendilerine yakıştırılan sıfatlar:

Badak

badak

Badak, aslında karşı cinse karşı pasif ve çekingen davranışlarda bulunan erkeklere takılan sıfat olur. Ama bunun sonucunda çok büyük yüzdeyle ortaya 35 yaşında evlenmemiş erkekler ortaya çıktığı için bu sıfat onlara da yakışmaktadır.

Badaklar kadınların seçici olduğunu henüz idrak edememişlerdir, ilk hareketi yapmakta her zaman zorlanırlar, bu yüzden de doğal seçilime maruz kalırlar.

Tohuma Kaçmış

tohuma kaçmıs

Olgunlaşma devresini geçip, artık yenilemeyecek durumda olan sebze ve meyveler için kullanılır bu sıfat.

İşte görüyorsunuz, 35 yaşındaki bekâr erkek olmak o kadar da güzel bir şey değil, sürekli mahalle baskısıyla karşı karşıya geliyorsunuz.

Gerçi bu durum aslında inanılmaz bir mantık hatasını ortaya çıkartıyor. Tohuma kaçmış meyveler, yeni meyveler oluşturacak bitkileri meydana getiren tohumları sağlıyor, yeni hayatları başlatıyorlar.

Erkek Kurusu

erkek kurusu

Kız kurusu deyiminin erkekler için dönüştürülmüş versiyonu.

Kartaloz/Kartaloş

kartoloz

35 ve üstü yaşlarında olan, evlenmemiş ve kendinden bir nesil küçük kadınlarla ilgilenen erkekler için kullanılan sıfat. Cümle içinde kullanalım: “Ne, yaşına bakmadan o kızla mı evlenmiş kartaloz?”

Barney

barney

Kaynak

‘How I Met Your Mother’ dizisinin en komik karakterlerinden biri olan Barney Stinson sayesinde hayatlarımıza girmiş olan bu sıfat, 35 yaşına gelmiş, kariyerini yapmış ama niyeti evlenmek değil de eğlenmek olarak erkekler için kullanılır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.