Çocukların En Muhteşem Yaratıklar Olduğunun 5 Kanıtı

Buradasınız

Sev 09 Aralık 2015
Çocukların En Muhteşem Yaratıklar Olduğunun 5 Kanıtı

Çocuklar olmasa dünya ne kadar da sıkıcı, eğlenceden, keşiften, masallardan uzak, yetişkinlerin monotonluğunda sıkışmış bir yer olur değil mi?

Çocukların renkli dünyasına, onların bu evrene kattığı pozitif enerjiye yetişkinlerin de ihtiyacı var.

Çocuklar olsun ki, onların yüzüne bakmak, dokunmak, sarıp sarmalamak, onlarla birlikte kırlara koşmak bir an bile olsa tüm dertlerinizi alsın, sizi havalara uçursun, güzel yüzlerinden yayılan gülümseme tüm hayata yayılsın.

1. Enerji Yüklü Sevgi Yumakları

Enerji Yüklü Sevgi Yumakları

Enerjiniz bittiyse o zaman sevgi ve enerji kaynağı olan çocuklara yapışın. Günlük hayatın akışında, tam da sevmeyi unuttuğumuz anda, minikler bize bir büyü yapar ve mutlak sevgi kanallarını açar. Bir doz sevgi aldığınız an, tüm haliniz değişir ve pozitif, enerji dolu bir insana dönüşürsünüz.

Ayrıca hoplamak, zıplamak, koşmak gibi bir çocuk için sıradan olan şeyleri sizin için eğlenceli aktivitelere dönüştürebilirsiniz. Enerjisi evrenin enerjisi ile bir akan çocuklara takılın, coşun!

2. Meraklı Böcükler

Meraklı Böcükler

En son neyi merak ettiniz? Çocukların mükemmelliklerine mükemmellik katan bir diğer huyları da sonsuz meraklarıdır. Yetişkinlerin neden diye sormayı bıraktıkları, artık sıradan algıladıkları şeyleri taptaze bir heyecanla hatırlatıp, içlerinde uyuyan kıvılcımı uyandırırlar. Yetişkinlerin farkına bile varmadıkları ayrıntıları keşfettirirler. Evet, doğrudur; çocuklar daha uyanık yaşarlar.

3. Masumcuklar

Masumcuklar

Henüz hesap kitap yapmaktan, çıkar ilişkilerinden, fesatlıktan nasibini almamış çocukların masumiyeti değil mi yürekleri titreten? Tamam, belki bazıları minik çakallıklar J yapabiliyorlar, çikolatalarını arkalarına saklayıp düştüğünü filan söyleyebiliyorlar ama bunlar tatlı şeyler. Çocuklar ve çikolatalar.

4. Hayalci Ciciler

Hayalci Ciciler

Hayal kurmak için bir nedene ihtiyacınız yok. Hemen bir çocukla beraber çimenlere uzanın ve havada süzülen kuşları seyredin. Oradan gökyüzüne dalın, bulutlardan ilham alın ve hayallerinizi çizin. Bakalım kendinizi hangi kelebek kanadında bulacaksınız. 

5. Minik Oyuncular

Minik Oyuncular

Çocuklar için oyun, hayatı algılama ve kendilerini ifade etme şeklidir. Her şeyi oyuna çevirir, eğlenmeyi esas görev beller ve renkli dünyaları ile hayatı güzelleştirirler.