Ailecek Oynanabilecek Yeni Dönem Masa Oyunları

Buradasınız

Sev 29 Mayıs 2016

Ailelerin ve arkadaş gruplarının hep beraber eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan masa oyunları, çok eski zamanlardan beri hayatımızın içindeler. Uzun bir süredir gözünü dijital dünyaya çevirmiş olan oyun üretici firmalar ve tasarımcılar, yükselişte olan gerçek dünyaya dönüş trendini kaçırmayarak, eskilerine oranla çok daha heyecanlı ve zorlayıcı masa oyunlarıyla geri dönüyorlar. Güncel dizilerden ve filmlerden esinlenilerek ortaya çıkarılan bu oyunları oynarken sosyal medya hesaplarınız aklınıza bile gelmeyecek, oyunun heyecanıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

İstanbul

Kaynak

Pegasus Spiele firmasının piyasaya dağıttığı İstanbul oyununu Alman tasarımcı Rüdiger Dorn ortaya çıkarmış. Oyun bize oldukça tanıdık bir yerde geçiyor, Kapalı Çarşı’da. Amaç şöyle: Siz bir tüccarı canlandırıyorsunuz ve asistanlarınız var. Asistanlarınızı Kapalı Çarşı’ya gönderiyorsunuz, orada baharatlar, kumaşlar ve farklı takılar topluyorsunuz. Size verilmiş görevler oluyor, rakip tüccarlarla ticaret yaparak bu görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz, böylece servetiniz artıyor. Oyunu 5 tane zümrüt biriktirebilen kazanıyor. En az 2, en fazla 5 kişiyle oynanan bu oyun yaklaşık bir saat sürüyor. Yazlıkta akşam keyfi için birebir.

A Game of Thrones: The Board Game

Kaynak

HBO’nun dünyaca ünlü dizisi, Gordion Games tarafından hakları satın alınarak bir masa oyununa dönüştürüldü. Game of Thrones hakkında ne söylemek gerekir ki? Fanatiklerinin aşina olduğu konu, tahta kim çıkacak sorunsalı devam ediyor. İttifaklar kuruluyor, entrikalar yapılıyor; bu blöf dolu macera fantezisi tüm oyunculara 3-4 saatlik bir eğlence imkânı sunuyor. Westeros’ta geçen oyun, 3 ile 6 kişi arasında oynanıyor.

Carcassonne

12

Kaynak

Yap-boz mantığını masa oyununa yerleştiren Carcassonne; yurt dışında 2000 yılından beri oynanan, bizim ülkemizde ise yeni yeni moda olan bir oyun. Üzerinde şehir duvarı, yol, manastır, tarla vb. yerleşim yerlerine ait bölünmüş resimlerin olduğu bu masa oyununda, oyuncular sırayla yeni kareler ekleyerek şehirlerini oluşturuyorlar ve bunun karşılığında puanlar kazanıyorlar. 2 ila 5 kişi arasında oynayabileceğiniz aile oyunu, ortalama 1 saat sürüyor. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 16 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.