Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Uzun Yolculuklarda Yanınızda Olması Gerekenler Listesi
Uzun Yolculuklarda Yanınızda Olması Gerekenler Listesi

iyihisset.com

06 Ara 2018

Nereye giderseniz gidin, uzun yolculuklar “romantik” olduğu kadar yorucu da olabilir. Yolculuğunuzu daha keyifli kılabilmek için yanınıza alabileceğiniz 6 eşyayı sizlerle paylaşıyoruz. İşte sizler için derlediğimiz uzun yolculuk tavsiyeleri.

Seyahat Bardağı (Termos)

Eğer etrafınızda kahve/çay alabileceğiniz bir yer yoksa ya da özellikle sevdiğiniz bir kahve varsa kahvenizi evde hazırlayın. Uzun süre sıcak tutabilen bir seyahat bardağına kahvenizi koyun ve yolculuğun tadını çıkarın. Hem güvenilir lezzette hem kolay taşınabilir hem de her an içebileceğiniz kahveyle tüm gün ayakta durabilirsiniz.

Taşınabilir Şarj Bataryası

Kesinlikle bir acil durum eşyası! Akıllı cihazlar günlük hayatımızın o kadar çok içine girdi ki, neredeyse telefon veya tabletlerden saatlerce uzak durmak imkansız. Tabii durum böyle olunca, uzun yolculuklarda bu cihazları şarj etmek de sıkıntılı olabiliyor. Bu noktada, kendinize bir powerbank edinin ve şarjsız kalmayın.

Kulak Tıkacı

Uzun yolculuk tavsiyeleri arasında en önemli eşyalardan biri de kulak tıkaçlarıdır.  Böylece gideceğiniz rotadaki gürültüden bihaber olabilirsiniz. Yol çalışmaları, yüksek sesle konuşmalar, çocuk sesleri ve çok daha fazlası her an her yerde karşınıza çıkabilir. Panik yapmayın. Yanınıza bir çift kulak tıkacı alın ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın.

Dudak Nemlendiricisi

Hava değişimlerin etkilerine maruz kalmamak için yanınıza mutlaka bir dudak nemlendiricisi alın. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk havalarda dudaklar oldukça kolay çatlayabiliyor. Hem kadınlar hem erkekler için rahatlıkla kullanılan şeffaf renkte dudak nemlendiricisini çantanızdan ayırmayın.

Müzik Playlisti

Şimdi sıra yolculuğun tadını çıkarmaya geldi. Uzun yolculuk tavsiyeleri için olmazsa olmazlardan biri de müzik playlistleri.... Yolculuğa çıkmadan önce kendi ilgi alanlarınıza göre bir playlist hazırlayın ve yol boyu müziğin keyfini çıkarın. Eğer zevkinize göre playlist bulmakta zorlanıyorsanız, internet üzerinden yolculuk playlistlerine göz atabilirsiniz.

Çok Amaçlı Bir Şal

Yanınıza alacağınız çantanıza mutlaka bir şal ekleyin. Yaz olsun, kış olsun her mevsim hava değişimlerine önlem almak adına şal size yardımcı olabilir. Yüzünüze çarpan güneşi de pencerenizin kenarlarına sıkıştıracağınız şalla engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde çantanızda örtmeniz veya korumak istediğiniz şeyler olabilir. Burada da şallar işinize yarayabilir.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.