Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sivrisinek Kovucu 5 Doğal Yöntem
Sivrisinek Kovucu 5 Doğal Yöntem

iyihisset.com

24 Tem 2018

Yaz aylarıyla birlikte keyifli ve neşeli anlarımızın sayıları artarken evlerimizde ve bahçelerde istenmeyen bazı misafirlerimiz olur. Sivrisinekler yaz aylarında hem uykularımızı kaçırır hem de bizi ısırarak kaşınmamıza neden olurlar. Sivrisinekler neye gelmez ya da sivrisinek kovucu sorularının yanıtları ise her yaz yeni baştan aranmaya başlar. Biz de kısa bir araştırma yaptık ve sivrisinek kovucu olarak kullanabileceğiniz 5 öneriyi sizler için derledik.

Koyu renk giymeyin

Yaz aylarında bizleri uykularımızdan eden sivrisinekler, açık renk kıyafetlere oranla koyu renkli kıyafetlere daha fazla gelirler. Sivrisineklerin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız geceleri koyu renkleri tercih etmekten kaçının. Sivrisinekler açık renkli kıyafetleri pek de sevmezler. Açık renkleri tercih edin ve hatta odanızın bir köşesine koyu renkli kıyafetlerinizi asın. Bu, sizi sivrisineklerden bir nebze olsun koruyacaktır.

Sık sık duş alın

Sivrisinekler daha çok terlemiş vücutları tercih ederler. Ter ile birlikte yayılan bazı toksinler, sivrisinekleri çeker. Bir sivrisinek kovucu yöntemi olarak temiz kalmayı deneyebilirsiniz. Gün içinde sık sık duş almanız ve özellikle de uyumadan önce temizlenmeniz sizi sivrisineklere karşı koruyacaktır.

Fesleğen

Sivrisinek neye gelmez sorusunun en bilindik yanıtlarından biri de fesleğendir. Fesleğen, sivrisineklerin sevmediği ve gelmekten kaçındığı bir bitkidir. Taze fesleğeni camlarınızın önüne koyduğunuz takdirde sivrisinekler sizi rahatsız etmeyecek ve uzaklaşacaklardır. Evinizde taze fesleğen bulundurmanız rahat uyumanızın da önünü açacaktır.

Karanfil ve Limon

Sivrisinek kovucu olarak kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde karanfil ve limondur. Limonu elinizle sulandırdıktan sonra ortadan ikiye bölün. Üzerinde 10 adet karanfili yerleştirin ve masanızın üzerine koyun. Sivrisinekler karanfil ve limonun bu uyumuna karşı gelemeyecek ve ortamdan uzak duracaktır. Ayrıca limon ve karanfilli bu karışım odanızın kokusunu da güzelleştirecektir.

Lavanta

Sivrisineklerin sevmediği diğer bir koku da lavantadır. Lavantayı kaynamış suya atıp 3-4 dakika demlediğiniz takdirde sivrisinekler sizden ve evinizden uzak duracaklardır. Öte yandan lavanta parfüm yapılıp eve sıkıldığı zaman sivrisinekler hem sizden uzak duracak hem de evinizde güzel bir koku hâkim olacaktır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.