Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Karşınızdaki Kişiyi Tanımanızı Sağlayacak 13 Psikoloji Hilesi
Karşınızdaki Kişiyi Tanımanızı Sağlayacak 13 Psikoloji Hilesi

iyihisset.com

22 Şub 2018

Başkalarının aklını okuyabilmek ne kadar da güzel olurdu değil mi? Eğer süper bir altıncı his gücünüz yoksa, başkalarının zihinlerinden geçeni anlayabilmekte zorlanmanız normal. Ama merak etmeyin, şimdi size vereceğimiz tüyolarla karşınızdakinin vücut dilini okuyarak, dilinden değil de aklından geçeni rahatlıkla anlayabileceksiniz.

1. Konuşurken Gözlerini Kaçırıyor

Karşınızdaki kişi konuşurken gözlerini kaçırıyor veya kapatıyorsa kendisini dış dünyaya karşı gizliyor demektir. Bu, onun sizden korktuğu anlamına gelmez; sizden ve dış dünyadan bıkıp usandığı için böyle bir koruma kalkanı geliştirmiştir.

2. Ağzını Eliyle Kapatıyor

Çocukken söylememeniz gereken bir şeyi ağzınızdan kaçırmamak için elinizi ağzınıza götürmez miydiniz? İşte bu hareket karşınızdakinin de o günlere geri döndüğünü gösterir. Eğer söylememesi gereken bir şey varsa ve bu konuda kontrolünü sağlayamıyorsa eliyle ağzını kapatıyor demektir.

3. Gözlüğünün Sapını Kemiriyor

Karşınızdakini cesaretlendirmenin tam zamanı! Çünkü eğer biri gözlüğünün sapını kemiriyorsa, bilinçaltında birtakım korkular yatıyor demektir. Gözlük, kalem gibi nesneleri kemiren kişi, bebekken annesi tarafından emzirildiği korunaklı günlerine geri dönmek istiyor olabilir.

4. Çenesini Ovalıyor

Karşınızdaki kişi nereye baktığının farkında olmadan çenesini ovalayarak yukarıya, aşağıya, sola, sağa bakıyor olabilir. Vücut dili, bu hareketle düşünceli ve kararsız olduğunu gösteriyor.

5. Kollarını Kavuşturuyor

Kişi kollarını kavuşturup bağlıyorsa, kendini pek de rahat hissetmiyor demektir. Genellikle bir savunma pozisyonu olarak adlandırılan bu durum, karşınızdakinin iletişime kapalı olduğunu da gösterir.

6. Öne Doğru Uzanıyor

Eğer kişi karşısındakiyle iletişim kurmak istiyorsa ve ilgi duyuyorsa üst vücudunu öne doğru uzatır. Bu durumda karşınızdaki kişi size karşı açık demektir.

7. Geriye Doğru Yaslanıyor

Masada karşınızda oturan kişi geriye doğru yaslanıyorsa bu, onun konuştuğunuz konudan sıkıldığını gösterir. Bulunduğu ortamdaki insanlar ona artık huzursuzluk vermeye başlamıştır.

8. Avuçlarını Birleştirip Ovalıyor

Vücut dili uzmanlarına göre, ellerimiz aklımızdan geçenlerle doğru orantılı. Elleri birbirine sürtmek ve ovuşturmak kişinin o anda pozitif duygular içerisinde olduğunu gösteriyor. Gelecekle ilgili hayaller kuran kişiler genelde ellerini birbirine sürterler.

9. Kravatı İle Oynuyor

Aslında bu hareketin anlamı duruma göre değişiyor. Birincisi, kravatıyla oynayan erkek karşısındaki kişiden hoşlanıyor olabilir. Ama bu hareket her zaman bir hoşlanma sinyali değildir. Bazen erkekler kendilerini rahatsız hissettiklerinde de kravatlarıyla oynayabilirler.

10. Üstünden Saçlarını Topluyor

Eğer karşınızdaki kişi kıyafetlerinin üzerindeki dökülmüş saçlarını topluyorsa bu, onun sizinle aynı fikirde olmadığına ama bunu size söylemeye çekindiğine işarettir. Bu durumda karşınızdakinin duygu ve düşüncelerini açıkça söyleyemediğini anlayabilirsiniz.

11. Bacaklarını Masaya Uzatıyor

Aslında bu hareket birçok kişi tarafından saygısızca bir davranış olarak algılanıyor. Bacaklarını masaya uzatan kişi bu hareketiyle kimin patron olduğunu göstermek istiyor olabilir.

12. Sandalyeye Tersten Oturuyor

Karşınızdaki kişi sandalyeye ters oturduğu zaman sanki sizinle tartışmaya hazır bir tavrı var gibi hissediyorsunuz değil mi? Haklı olabilirsiniz. Bu hareketin daha çok dominant kişiler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz.

13. Göz Temasında Bulunuyor

Gözlerin aslında ruhun ve kalbin yansıması olduğunu hepimiz biliyoruz. Karşınızdaki kişi sizinle göz teması kuruyorsa, bu onun açık biri olduğunu gösteriyor. Yani bu durumda siz oldukça şanslısınız demektir çünkü onun gözlerine bakarak birçok duygu ve düşüncesini anlayabilirsiniz

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.