Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Haftaya Daha Enerjik Başlamak İçin 8 Hafta Sonu Rutini
Haftaya Daha Enerjik Başlamak İçin 8 Hafta Sonu Rutini

iyihisset.com

07 Ara 2018

Siz de cuma akşamı ile pazartesi sabahı arasındaki sürenin göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğini düşünenlerden misiniz? Evet bazı güzel şeyler kısa sürer! Ancak en azından haftanın bize armağanı olan hafta sonu tatillerinde bu rutinleri uygulayarak çok daha üretken bir hafta sonu geçirebilir ve elbette etkisi tüm hafta sürecek bir pazartesi motivasyonu elde edebilirsiniz.

Mutlaka Açık Havada Vakit Geçirin

Eğer çok ciddi bir yağış, sıcak ya da soğuk hava koşulu yoksa mutlaka ama mutlaka açık havada zaman geçirin. İster deniz kenarında yürüyün, ister doğada piknik / kamp yapın, ister parkta köpeğinizi gezdirin ama mutlaka kalp atışlarınızı hızlandırıp temiz hava solumanızı sağlayan bir açık hava aktivitesini hafta sonu rutininize ekleyin.

Pazar Akşamlarını “Dijital Detoks” Zamanı İlan Edin

Pazartesi sabahından önceki son düzlük olan pazar gecesini ekstra bir huzur ve ruh dinginliği ile geçirmek için telefon, bilgisayar, tablet ve hatta televizyon da dahil olmak üzere tüm dijital ekranlardan uzak durmayı deneyebilirsiniz. Bu süreçte müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, meditasyon yapabilir ya da size huzur ve keyif veren bir hobiyle uğraşabilirsiniz. Böylece tertemiz bir zihinle pazartesi motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Sevdiğiniz, Size Pozitif Enerji Veren İnsanlarla Görüşün

Yapıcı sohbetler edebildiğimiz, bizlere yeni şeyler öğreten, bazen dertlerimizi dinleyen veya güldüren kıymetli insanlarla vakit geçirmek yeni haftaya başlamadan önce biten pilinizi yeniden doldurmanın en keyifli yollarından biri. Bu yüzden partilemek için veya kahve eşliğinde kısa bir sohbet için, sevdiklerinizi hafta sonu rutininizin bir köşesine mutlaka koyun.

Masaj ve Kişisel Bakım Gibi Faaliyetlere Zaman Ayırın

Hafta boyunca yorulan ve yıpranan bedeninize iyi gelecek masaj, maske ve cilt bakımı gibi aktiviteler şahane bir pazartesi motivasyonu yaratabilir. Bunun için güzellik merkezlerine gitmenize gerek yok. Evinizin rahatlığında bir maske yapmak, saç bakımı uygulamak ya da aromatik yağlarla bir vücut bakımı yapmak bile fazlasıyla yeterli.

Yaşam Alanınızı Temizleyip Düzenleyin

Temiz ve düzenli bir evde yaşamanın psikolojiye ve dikkat süresine olan pozitif etkisini artık hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte bu yüzden hafta sonu tatilinizin bir-iki saatini evinizi derleyip toplamaya ayırmak, hafta boyunca stres seviyenizi minimumda tutmaya yardımcı olacaktır.

Hafta Sonu Boyunca Çay-Kahve Tüketiminizi Sınırlayın

Hafta içi masa başında çalışırken ister istemez çokça tükettiğimiz çay ve kahve gibi içeceklere hafta sonu biraz ara vermek bedenen çok daha hafif ve konforlu hissetmenize yardımcı olur. Çünkü hafta sonu günlerinde bu tarz içeceklerin yerine bitki çayları ve taze sebze suları koymak uyku kalitenizin ve enerjinizin artmasına katkıda bulunur.

Yüklerden Kurtulma Operasyona Girişin

Evde uzun süredir kullanmadığınız fakat her şeye rağmen saklamaya devam ettiğiniz gereksiz eşyaları ayıklamak, bu eşyaları ihtiyaç sahiplerine ya da geri dönüşüme göndermek, kendinizi hafiflemiş hissetmenizi sağlayacaktır.

Hafta İçi Yiyeceğiniz Yemekleri Planlayın

Hafta içi yorgun argın “Ne pişirsem?” diye düşünmek yerine pazar günü birkaç saatinizi yemek pişirmeye ayırarak buzdolabınızı hafta içi yiyeceğiniz yemeklerle doldurabilirsiniz. Bunu yapmak hafta içi rahat etmenizi sağlarken, aynı zamanda mutfakta zaman geçirmek de zorlu hafta öncesinde stresinizi azaltır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.