Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Biorezonans Hangi Hastalıklara Uygulanır?
Biorezonans Hangi Hastalıklara Uygulanır?

iyihisset.com

09 Eyl 2018

 

Tıp dünyası her geçen gün yeni gelişmeler ve alternatif tedavi yöntemleri sayesinde kronik hastalıkları olanlara umut olmaya devam ediyor. İlaçsız tedaviler arasında etkili sonuçlarıyla dikkat çeken biorezonans (elektromanyetik frekansla tedavi) da bu alternatif yöntemlerden biri.

Teknik itibariyle eski elektro akupunktur yöntemiyle benzeşen ve 1977 yılında MORA adıyla kullanılmaya başlanan bu yöntem, özetle vücut için zararlı olan frekans boylarını etkisiz hale getiriyor. Vücuttaki tüm biyokimyasal süreçleri yöneten frekansları düzenlemek ise pek çok hastalığın tedavisinde olumlu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Peki biorezonans yöntemi hangi hastalıklarda kullanılıyor öğrenmeye ne dersiniz?

Alerjiler

İlk olarak sebebi ve kaynağı anlaşılamayan ve uzun süre boyunca vücutta gizlenen “maskeli alerjiler” üzerinde denenen bu yöntem daha sonra; egzama, kontakt dermatit, ürtiker, alerjik astım, alerjik bronşit, saman nezlesi ve hatta besin alerjilerinde bile son derece başarılı sonuçlar verdiği görülüyor. Bu yöntem sayesinde alerjenlerin vücuda ve bağışıklık sistemine baskı yapmasına neden olan frekanslar ortadan kaldırılıyor.

Kronik Yorgunluk

Onlarca farklı sebebe dayanabildiği için teşhis ve tedavi edilmesi en zor hastalıklardan olan kronik yorgunluk sendromu da biorezonans yöntemi ile giderilebiliyor. Özellikle travma sonrası yaşanan ve çok uzun süren yorgunluk epizotlarında bünyeyi kötü frekanslardan temizleyen biorezonans, bu dönemde ortaya çıkan uykusuzluk sorununu da ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Enfeksiyonlar

Biorezonansın en önemli işlevlerinden biri de karaciğeri ve lenf sistemini uyararak vücudun bir tür “detoksifasyon” yani arınma fazına geçmesini sağlamak. Bu sayede vücutta gizlenen ve uzun süre tedavi edilmemiş enfeksiyonların tedavisinde biorezonans etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Migren ve Kronik Fibromiyalji

Özellikle ağrı kesici almasında (böbrek yetmezliği ya da kan hastalıkları gibi sebeplerle) sakınca olan hastalarda sıkça kullanılan bir yöntem olan biorezonans, kronik ve yaşam kalitesini düşüren ağrı hastalıkları olan migren ve fibromiyaljide çok etkili. Özellikle kas fibrozları arasındaki lenf dolaşımı bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan fibromiyaljide fark edilir sonuçlar veren biorezonans, lenf dolaşımını düzenleyerek kişinin ağrı seviyesini azaltıyor.

Bağışıklık Sistemi Hastalıkları

Vücutta gizlenen enfeksiyon, mantar ve alerjenleri etkisiz hale getirdiği için bağışıklığı ve genel sağlığı iyileştiren biorezonans, bu yönüyle özellikle onkoloji tedavilerinde hastanın direncine destek vermek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılıyor. Yine uzun süre iyileşmeyen sistit; uçuk (herpes) ve tekrar eden viral enfeksiyonlar yaşayan hastalar biorezonans yöntemini deneyerek bağışıklık sistemlerini ilaçsız bir şekilde güçlendirebiliyor.

Bağımlılık

Biorezonans yönteminin en çok kullanıldığı alanlardan biri de hiç şüphesiz ki bağımlılık tedavisi. Sigara, alkol ve madde bağımlılığı bulunan kişilerin bozulmuş bedensel frekanslarını iyileştiren bu yöntem sayesinde, bağımlı kişilerin bağımlı oldukları şeye karşı negatif tepkiler verdikleri gözleniyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.