Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Aile Buluşmalarında Yapılan 5 Hata
Aile Buluşmalarında Yapılan 5 Hata

iyihisset.com

27 Eyl 2020

Toplumun en temel taşı olan aile, hem gelenek ve göreneklerimiz yönünden hem de ilk öğretimin gerçekleştiği kurum olarak büyük bir önem taşıyor. Karşılıksız saygı ve sevginin merkezi olarak hepimizin hayatında büyük bir öneme sahip olan ailemiz aynı zamanda sağlıklı ve güçlü bireyler olmamıza büyük ölçüde katkı sağlıyor. Ancak aile buluşmalarımızda dikkat etmemiz gereken bazı yazılı olmayan kuralların olduğunu da bilmek de fayda var. Aile buluşmalarında en sık yapılan 5 hatayı sizler için kaleme aldık.

Utangaç olmayın

Aile buluşmalarında sessiz ve utangaç olmanız aile içi iletişimde sorunlar yaşamanızı sağlayacak en büyük etkendir. Dolayısıyla aile buluşmalarında utangaç olmamalı, ortak konuların içerisine dahil olmalı ve fikrinizi beyan etmelisiniz. Bu sayede hem aile için iletişimi kuvvetli bir fert olursunuz hem de fikirlerinizi paylaşmanın mutluluğunu yaşarsınız.

İlgi odağınızı değiştirmeyin ve ailenizi ilk sıraya alın

Aile buluşmalarında ilgi odağınızı değiştirmemeli ve aileniz ile ortak bir paydada buluşmalısınız. Buluşma esnasında akıllı cihazlarınızdan uzak durmalı, aile sıcaklığını bozan etkenleri ortadan kaldırmalı ve ailenize karşı ilgisiz tutum ve davranışlar sergilememelisiniz. Ailenizle fiziksel olarak aynı ortamlarda bulunduğunuzda mutlaka dikkatinizi ve odağınızı onlara verin.  

Aileniz her zaman için sizin önceliğiniz olmalıdır. Onlarla aynı ortamda bulunsanız da bulunmasanız da onları hayatınızın ilk sıralarından asla geriye düşürmeyin. Bunun için her bir aile bireyini düşünerek geleceğini güvence altına almak için Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sigorta sayesinde kaza sonucu vefat veya sürekli sakatlık durumlarında ailenizin maddi ihtiyaçlarına yönelik kesin çözümler sunabilirsiniz.

Üslubunuza dikkat edin 

Aile, karşılıklı sevgi ve saygı ile bağlarını güçlendiren bir kurumdur. Bunun bilincinde olarak aile içi iletişiminizde kullandığınız üsluba ve beden diline dikkat etmelisiniz. Özellikle aile büyüklerinize karşı bu noktada ekstra hassas olmalısınız. Tüm konuşma ve davranışlarınıza dikkat etmeli ve tüm iletişiminizi bu çerçevede kurmalısınız.  

Saygı duyun, sevgi gösterin

Aile fertlerinize gerekli saygıyı duymalısınız. Sizden yaş olarak küçük ya da büyük olması fark etmez, her bir aile bireyinin kişiliği ve varlığına saygı duymanız çok önemlidir. Aynı şekilde saygıyı olduğu kadar sevgiyi de onlara karşı limit olmadan göstermelisiniz. Bu sizin aile bağlarınızı güçlendirecek ve buluşmalarınız daha keyifli hale gelecektir.

Anlayışlı olun

Tüm aile fertleriniz sizinle aynı düşüncede olmayabilir ve aile için bazı konularda çatışmalar yaşayabilirsiniz. Bu noktada anlayışlı olmalı, aile bireylerinizin fikirlerini dinlemeli ve içinde bulunduğunuz duruma göre doğru kararı almalısınız.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.