Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

100 TL'nin Altına Evinizi Güzelleştirebileceğiniz 10 El Emeği Fikri
100 TL'nin Altına Evinizi Güzelleştirebileceğiniz 10 El Emeği Fikri

iyihisset.com

27 Nis 2018

Evinizin atmosferini değiştirmek için binlerce liralık harcama yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü söz konusu ev dekorasyonu olunca, birazcık yaratıcılık ve el becerisiyle harikalar yaratmak mümkün!

İşte ilkbahar gelirken evinize taze bir dokunuş yapacak, 100 TL maliyetin altındaki 10 kendin yap fikri (DIY, do it yourself-kendin yap fikri):

1. Açılsın Sandıklar: El Yapımı Rüya Kapanı

Büyük annelerimizin sandığında ya da evin bir köşesinde annelerimizden miras, kullanmaya kıyamadığımız danteller vardır. İşte bu dantelleri sandık köşelerinde sarartmaktansa bir kasnağa gerip, dilediğiniz aksesuarlarla süsleyerek şık bir rüya kapanına dönüştürebilirsiniz.

2. Yumuşacık, Sıcacık: Dev Battaniye

Artık hemen her yün dükkanında bulabileceğiniz bu dev örgü iplerini ve kollarınızı (Evet yanlış duymadınız: Bu ipler şişlerle değil kollar yardımıyla örülüyor!) kullanarak dilediğiniz ebatta bir battaniye ya da koltuk şalı örebilirsiniz.

3. İskandinav Stili Şıklık: Beton Saksılar

Yapı malzemeleri satan yerlerden edinebileceğiniz 5-10 liralık çimento karışımlarını, herhangi bir kalıba döküp dondurarak dilediğiniz formda beton saksılar elde edebilirsiniz. Saksınızın daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olması için zımpara yapmanızı öneririz.

4. Eski Kazaklar Değerlensin: Yumuşacık Puf

Rengini veya dokusunu beğendiğiniz ve atmaya kıyamadığınız eski kazaklarınızı değerlendirmenin en iyi yolu sevimli puflar olabilir! Bu güzel puflardan yapmak için ihtiyacınız olanlar eksi bir kazak, yeterince elyaf ve iğneyle iplik.

5. Limit, Yaratıcılığınız: Sarkıt Lamba

Evinizde kıyıda köşede kalan ve kullanılmayan sepet ve hasır şapkaları lamba formunda delerek kendi tasarladığınız avizenizi hazırlayabilirsiniz. Hatta bu objeleri boyayıp dilediğiniz aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

6. Mantar Panoya Şık Bir Alternatif: Tel Pano

Çalışma masalarının hemen önünde duran mantar panolar, ofis çalışanlarının işlerini kolaylaştıran pratik bir hatırlatıcıdır. Bu panolara daha şık ve endüstriyel tarzda bir alternatif geliştirmek için yapı marketten alacağınız iri delikli bir bahçe telini istediğiniz ebatta kestirerek, sprey boyayla dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

7. Var Olanı Dönüştürmek: Yatak Başlığı Kaplama

Zamanla eskiyen karyola başlıklarınızı dilediğiniz kumaşla kolayca kaplayacağınız gibi içine biraz elyaf ekleyerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

8. Küçük Dokunuşlar: Minimalist Duvar Aksesuarları

Birkaç parça natürel renkli ahşap parçayı birbirine çakarak ya da güçlü bir ahşap yapıştırıcısı ile yapıştırıp iyice sıkıştırdıktan sonra böyle sevimli duvar aksesuarları yaratabilirsiniz.

9. Yaratıcı Çözümler: Kara Tahta Duvarı

Özellikle çocuklu evler için ideal olan bu dekorasyon fikrini hayata geçirmek son derece basit ve ekonomik: “Chalk paint” olarak geçen kara tahta efektli boyalardan alıp duvarınızı boyayarak bu görünümü elde edebilirsiniz. Geriye sadece renkli tebeşirlerle duvara istediğinizi yazıp silmek kalıyor! Eminiz bu Kendin Yap fikri, evdeki minikleri çok sevindirecek!

10. Geri Dönüşümün En Faydalı Hali: Kasadan Raflar

Özellikle manavların kullandığı ahşap sebze kasaları, yatay ve dikey kullanımlarıyla şahane birer depolama çözümü oluşturabilirler. Dilerseniz bu kasaları eskitme boyayla boyayarak daha vintage bir hava da yakalayabilirsiniz.

Tüm bu Kendin Yap fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için elbette emekliliği beklemek zorunda değilsiniz. Ama emekliliğinizi şimdiden planlayıp gelecekte keyif veren uğraşlara rahatça zaman ayırabilmek için QNB Sigorta Kolay Emeklilik Planı ile zorlanmadan birikim yapabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.