Ana içeriğe atla

Yoga & Pilates

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Yoga Efsanelerinden 5 Kritik Tavsiye
Yoga Efsanelerinden 5 Kritik Tavsiye

iyihisset.com

15 May 2021

yoga, oda, erkek

Günümüzün stresli, yoğun, yorucu ve hızlı dünyasında en önemli kaçış rahatlama yollarından biri de yoga. Kişinin ruhunu ve bedenini eğiterek daha huzurlu bir yaşama doğru adım atabileceğiniz yoga ile fiziksel olarak dengeli olabilir, esneyebilir, stresi kendinizden uzaklaştırabilir, daha dayanıklı ve güçlü olabilirsiniz. Peki nasıl? İşte yoga üstatlarının üzerinde birleştiği ve size faydalı olabilecek bazı tavsiyeler…

Sabah erken kalkın ve günün dinginliğinden faydalanın

yoga, oda, kadın

Yoga günün herhangi bir saatinde yapılabilir ancak günün stresli ve yorucu anları başlamadan, günün ilk ışıklarının dinginliğinden de faydalanmak için sabahları erken kalkmanda fayda var. Yoga üstatları daha kimseler uyanmadan, günün doğmaya başladığı anda yapılan yoganın iç huzuru bulma ve rahatlama konusunda çok daha etkili olduğunu söylüyorlar.

Kendinize inanın ve güvenin

yoga, erkek, kadın

Yoga ustalarının öğütlerinden bir diğeri de kendine inanç ve güvenle ilgili. Yogadan hedeflediğin ve beklediğin etkiyi alabilmenin en iyi yollarından biri kendine olan güvenin. Hiçbir şeyden korkmadan, kendinin farkına vararak ve sınırlarını bilerek yoga yaptığında gerçekten bunun etkisinin çok daha yüksek olduğunu göreceksin. Ustalar, yoganın bir yolculuk olduğunu ve bu yolculuğun ana öğesinin sen olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden hayatının merkezine kendini koyarak yoga yapman seni daha hızlı sonuca ulaştıracaktır.

Bedeninizi dinleyin

yoga, kadın, siyah

Yoga yapmanın ama etkili şekilde yapmanın önündeki en büyük engel kendi bedenindir. Bedeninin sahip olduğu şekil, duygular, davranışlar ve hayat tarzın yoga ile ulaşmak istediğin noktaya seni götürmede büyük bir engel de olabilir, en büyük yardımcın da. Bunun için üstatlara kulak ver ve yoga yapmadan önce bedeninin sesini dinle.

Devamlılık ve süreklilik çok önemli

yoga, bahçe, erkek, açıkhava

Yoga yapan birçok kişi en hızlı şekilde sonuca ulaşıp bir anda hem ruhunun hem de bedeninin rahatlamasını ister. Birçok kişi ilk seanstan sonra en çabuk şekilde bir etki görmek istese de yoga bir yoldur ve uzun bir süreçtir. Yoga efsaneleri ve ustaları beklenen etkinin görülmesi için devamlılığın ve sürekliliğin çok önemli olduğunun altını çizerler. Yogaya devam etmeli, adım adım ilerlemeli ve hedefini doğru koyarak buna ulaşmak için sabırla yürümelisin.

Yoga fiziksel bir etkinliktir ve spordur, aman dikkat

yoga, oda, erkek, bilgisayar, online

Her ne kadar yoga, daha yavaş, zayıf ve sakin hareketlerle yapılsa da fiziksel aktiviteyi içerdiği için aynı zaman da bir spor da sayılmaktadır. İşin ustaları, doğru sıralamada, ısınmadan ve doğru şekillerde yapılmadığı zaman yoganın da yaralanmalara ve sakatlanmalara sebep olabileceğini söylerler. Bu yüzden sen de işi doğru kişilerden öğrenmeli, takip etmeli ve tüm hareketleri doğru sıralama ile yapmalısın.

Yoga genelde bir yaşam tarzı olarak kabul edilen ve hayatın geneline yayılarak devam eden bir süreci kapsar. Sen de bu yaşam şeklini tercih ettiğin anda hayatını daha sağlıklı ve huzurlu geçirmek için adım atmaya başlayacaksın. Ancak pandeminin etkisini sürdürdüğü bugünlerde sosyal izolasyonu korumak ve aynı zamanda sağlığını da göz ardı etmemek için QNB Sigorta’nın sunduğu 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası’nı tercih edebilirsin. Online Sağlık Paketi ile evde geçirdiğin günlerde ihtiyaç duyacağın anda Online Doktor ve Online Psikolog Hizmetleri ile evden sağlık hizmetlerine ulaşman mümkün.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.