Hamilelikte ve Doğumdan Sonra Pilates Yapmanın 5 Faydası

Buradasınız

Hareket Et 31 Temmuz 2020

Hamilelik her kadın için hem özel hem de zorlu bir süreçtir. Bu süreçte pilates yapmak ise oldukça faydalı bir egzersiz sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Hamilelik sürecinde düzenli yapıldığı takdirde bel ağrısı, kabızlık ve bacaklarda şişlik sorunlarının önüne geçen pilates, aynı zamanda hamilelik sürecinde ve sonrasında gerçekleşen pek çok olumsuz durumunda önüne geçiyor. Sizler için hamilelikte ve doğumdan sonra pilates yapmanın 5 faydasını sıraladık.

Psikolojik rahatlama sağlar

Pilates, hamilelik döneminin başından itibaren başlanması ve sonlarına kadar devam etmesi ayrıca doğumdan sonra belirli bir süre daha yapılmasının gerektiği düşünülen bir egzersiz sistemidir. Belirtilen bu süreç içerisinde düzenli olarak pilates egzersizlerinin yapılması ise hamilelik ve doğum sonrası dönemde psikolojik açıdan rahatlamanızı ve stresten uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Anneliğe hazırlar

Hamilelik döneminde pilates yapmak, değişen fiziksel özelliklere anne adaylarının uyum sağlamasını kolaylaştırır ve adayları anneliğe hazırlar. Bu noktada doğru yöntemler ile pilates yapmak anne adaylarının işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Güçlü kalmanızı sağlar  

Hamilelik süreci ve sonrasında pilates egzersizleri yapmak güçlü ve zinde kalmanıza yardımcı olacaktır. Süreç boyunca kaslarınızın aktif çalışmasına yardımcı olan pilates, ayrıca sağlığınızı da düzene sokacaktır.

Gebelik sancılarını azaltır

Hamilelik boyunca düzenli bir biçimde pilates yapmak anne adaylarının doğum esnasında yaşayacağı gebelik sancılarını azaltmaya yardımcı oluyor. Bu durum ise doğum sürecini ve bebek sağlığını olumlu bir şekilde etkiliyor.

Kilo sorununu çözer

Hamilelik ve hamilelik sonrasında pilates yapmak gebelik esnasında alınan fazla kiloların gebelik sonrası süreçte daha kolay verilemesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda gebelik sonrasında kalori yakımını hızlandırarak vücut yağ oranını da düşürüyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.