CoreAlign Pilates ile Sağlığına Kavuşabilirsin

Buradasınız

Hareket Et 09 Aralık 2022

corealign, pilates, egzersiz, antrenman, sağlık, vücut, beden

Jonathan Hoffman tarafından geliştirilen CoreAlign sistemi, tüm vücut egzersiz rutinini vurgulayan, dengeyi ve duruşu iyileştirmek için tasarlanmış bir pilates türü olarak karşımıza çıkıyor. CoreAlign, çekirdek kontrollü hareketi ve derin esnemeyi birleştirerek günlük yaşamda bireylerin çalışma şeklini yeniden yaratıyor. CoreAlign egzersizleri, kimi durumlarda stabilite ve hareketlilik eğitimini birleştirerek aerobik olarak zorlu bir kardiyovasküler egzersiz haline de gelebiliyor. Aynı zamanda CoreAlign pilates birçok anlamda sporculara çeşitli faydalar da sağlıyor. CoreAlign pilates ile ilgili merak edilenleri senin için araştırdık. 

CoreAlign pilates nedir? 

corealign, pilates, egzersiz, antrenman, sağlık, vücut, beden

CoreAlign, dinamik hareketi yeniden yaratmak için tasarlanmış yeni bir egzersiz sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Fonksiyonel hareket modellerini, çekirdek desteğini ve kuvvet antrenmanını eğlenceli ve zorlu bir antrenmanda birleştiren CoreAlign, eşsiz tasarımı, bir duvar merdiveni ve taban üzerinde birbirinden bağımsız olarak ayrı, paralel raylar üzerinde hareket eden iki arabadan oluşuyor. Egzersiz türüne bağlı olarak hafif ila ağır direnç veya destek oluşturmak için arabalara farklı yönlerden (önden, arkadan ve yan yana) esnek borular bağlanıyor.

CoreAlign pilates faydaları nedir? 

corealign, pilates, egzersiz, antrenman, sağlık, vücut, beden

Uzmanlar CoreAlign pilatesin özellikle vücut postürü düzeltmek için uygulandığını, bunun yanı sıra insan sağlığı için birçok farklı fayda sağladığını ifade ediyor. CoreAlign pilatesin faydaları şu şekilde sıralanıyor: 

  • Vücut postürü düzeltiyor. 
  • Stabilizasyonu sağlıyor ve direnci artırıyor. 
  • Performansı artırıyor. 
  • Omurga sağlığına iyi geliyor. 
  • İşlevsel olmayan hareket modellerini düzeltiyor. 
  • Tüm vücut kaslarının hareket etmesini sağlıyor. 
  • Vücudun kas kütlesini artırıyor. 

CoreAlign pilates nasıl yapılır?

corealign, pilates, egzersiz, antrenman, sağlık, vücut, beden

CoreAlign pilates evde yapılan pilates türünün aksine bir pilates salonunda ve uzman yardımıyla yapılmalıdır. CoreAlign pilates uygulamalarında yapılması gereken hareketler çeşitli sakatlık riskleri doğuruyor. Ayrıca CoreAlign pilates uygulamalarını gerçekleştirmek ancak profesyonel ekipmanlarla mümkün. Bu noktada farklı araştırmalar yaparak CoreAlign pilates uzmanından direkt bilgi alabilirsin. Ayrıca herhangi bir omurga rahatsızlığın bulunuyorsa kesinlikle doktoruna danışmalısın. 

Neden CoreAlign pilates yapılmalı? 

corealign, pilates, egzersiz, antrenman, sağlık, vücut, beden

CoreAlign pilates diğer pilates egzersizlerine oranla farklı bir metodoloji ile ilerler ve vücudu oldukça zorlar. İleri düzey bir pilates eğitimi olan CoreAlign pilates aynı zamanda sporcuların daha önce bir pilates geçmişinin olmasını da zorunlu kılıyor. CoreAlign pilates özellikle vücut postürü ve omurga sağlığı için de oldukça önemli bir dal olarak ön plana çıkıyor. CoreAlign sistemi, herhangi bir atletik yetenek seviyesindeki kişiler için rehabilitasyon ve rehabilitasyon sonrası tüm vücut çalışmak isteyen sporcular için oldukça faydalı ve etkili bir yöntemdir. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.