Yağ Yakımı Hakkında Doğru Sanılan 3 Yanlış

Buradasınız

Hareket Et 02 Kasım 2016

Polo, doğru bilinen yanlışları sıralamadan önce kilo vermek ile yağ yakmanın farklı şeyler olduğunu hatırlattı. Önemli olanın zayıf değil fit olmak olduğunu belirten uzman, kadınları tartıda gördükleri rakamdan çok vücutlarındaki yağ oranına dikkat etmeleri yönünde uyardı. Ayni boy ve kiloda olan kadınların vücutlarındaki yağ ve kas oranına bağlı olarak birbirinden oldukça farklı görüntülere sahip olabileceğinin de altını çizen Polo, yağ yakımın yönelik beş yanlışa değindi.

Iste Polo’nun yağ yakımı ile ilgili doğru sanılan yanlışlara cevapları:

Efsane 1: Yağ yakmak için en etkin yol kardiodur

Yanlış! Ağırlık çalışmaları yağ yakımı için daha etkin bir çözümdür. Ağırlık çalışmaları vücuttaki kas oranını arttırarak hem yağ yakımın yardımcı olur hem de metabolizmayı hızlandırır.

Efsane 2: Yağ yakımı için en az 1 saat spor sart

Yanlış! Yapılan idmanların uzunluğu değil, verimliliği her zaman yağ yakımı için daha önemlidir.

Efsane 3: Yağ yakmak için yağ yememek sart

Yanlış! Yağ tüketmek sizi şişmanlatmaz. Yunan asilli bir aileden gelerek mitoloji hakkında bir iki bilgiye sahibim ve sunu söylemeliyim ki yağ yakımı hakkında bu mitin artık bitmesi gerekiyor. Fransız, Yunan, İtalyan basta olmak üzere yağ bakımından oldukça zengin ama ayni zamanda sağlıklı beslenme düzenleri. Bunların sağlıklı olmasının sebebi ise temellerinin tam tahıllı, islenmemiş gıdalardan oluşması.

Kaynak: Kadınca Özel

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.