Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Buradasınız

Hareket Et 20 Aralık 2018

Kış aylarının getirdiği soğukları iliklerimize kadar hissetmeye başladık. Sert rüzgârlar, kuru hava ve düşük sıcaklıklar cildimizi önemli derecede yıpratan etkenler arasında yer alıyor. Dolayısıyla cilt bakımımızı düzenli bir şekilde yapmamız gerekiyor. Peki, kış aylarında cilt bakımımızı nasıl yapılır? Cildimize nasıl daha iyi bakarız?

Kış mevsimine uygun ürünler alın

Cilt bakımı denilince akla ilk olarak cilt bakım ürünleri geliyor. Cilt bakım ürünleri konusunda tercih yaparken mevsimi göz önünde bulundurun. Kışın cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı mevsime yönelik yapılan hazırlıkta yatıyor. Tercihlerinizi kış aylarına uygun olan ürünlere yönelik yapmalısınız.

Parfüm kullanımına dikkat edin

Dermatologlar kış aylarında parfüm kullanılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Parfümlerin içerisinde yer alan alkol ve diğer elementlerin cildimizi kurutma ihtimali bulunuyor. Dolayısıyla parfümü cildinizden uzak tutmalısınız ve sadece giysilerinize sıkmalısınız. Bu önlem ile birlikte kış aylarında cildinize daha iyi bakacaksınız.

Sık sık duş alın

Kışın cilt bakımı yapmak istiyorsanız vücudunuzun kuru olmadığından emin olmalısınız. Eğer kuru bir cildiniz varsa tonik ve alkol içeren diğer ürünlerden kaçınmalısınız. Sıcak su ile sık sık duş almalısınız ve duştan sonra da nemlendirici kullanmalısınız. Ayrıca kış aylarında duş jeli yerine duş yağı kullanabilirsiniz.

Peeling yapın

Kış aylarında cilt bakımı yapmanın zamanlama olarak oldukça makul olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Sağlıklı ve diri bil cilde sahip olmak için ölü hücrelerinizden kurtulmanız gerekiyor. Cildinize uygun peeling yöntemlerini belirleyerek kış aylarında iyi bir cilt bakımı yapabilirsiniz.

Omega 3 alın

Kış aylarında cildinizi iyi bir şekilde korumak için Omega 3 içeren besinler tüketmelisiniz. Cildiniz için birçok faydası bulunan Omega 3 ihtiyacınızı ceviz ve somon balığı gibi yiyeceklerle karşılayabilirsiniz. Ayrıca kış ayında cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun diğer bir yanıtı da bol bol su içmektir. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da bol bol sıvı tüketmelisiniz. Bu sayede cildiniz daha diri kalacaktır.

Dudaklarınızı koruyun

Kışın cilt bakımı yapmanın en önemli parçalarından birisi de dudaklardır. Soğuk kış ayları dudaklarımıza ciddi zararlar veriyor. Sert ve rüzgârlı havaların etkisiyle dudaklarımızda ve çevresinde çatlamalar meydana gelebilir. Bundan dolayı gün içerisinde sık sık dudaklarınızı nemlendirmelisiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.