Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Hindistan Cevizi Yağını Kullanabileceğiniz 5 Alternatif Yer
Hindistan Cevizi Yağını Kullanabileceğiniz 5 Alternatif Yer

iyihisset.com

24 Nis 2018

Tropik meyveler arasında en bilinen ve tatlılarından biri olan Hindistan cevizi, son dönemde farklı kullanım alanlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Hindistan cevizi yağının faydaları ise duyanları şaşırtmaya devam ediyor. Dünya mutfaklarında farklı şekillerde kullanılan ve leziz yiyeceklerin yaratıcısı olan Hindistan cevizi, yağı ile de çokça faydalar sunuyor. Aynı zamanda cilt ve saç bakımında da sıkça tercih edilen Hindistan cevizi yağının nasıl kullanılabileceğine dair alanları sizler için derledik.

Makyajınızı Temizleyin

Hindistan cevizi yağını yüzünüz ve vücudunuz için kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliği sayesinde Hindistan cevizi yağı cilt sağlığına iyi gelecektir. Aynı zamanda Hindistan cevizi ile makyajınızı da silebilirsiniz. Sadece minik bir miktar Hindistan cevizi yağıyla göz makyajınızı hızla ve kolayca temizleyebilirsiniz.

Güneş Yanıklarına Birebir

Hindistan cevizi yağını yazın en istenmeyen durumlarından olan güneş yanıklarının acısını dindirmek için de kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız nazik bir masaj, soyulmanın önlenmesine yardımcı olacaktır. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda pişiğe de iyi gelmektedir. Ayrıca yanma hissini azaltması ve kaşıntıları önlemesinden dolayı böcek ısırıklarının üzerine de Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.

Lezzetli Bir Tost İçin

Vücudun birçok bölgesinde kullanılsa da Hindistan cevizi yağının faydaları sadece bununla sınırlı kalmıyor. Birçok türüyle tost, sabah kahvaltılarının ve yemek yapmaya fırsat bulamadığımız anların vazgeçilmezi. Tostunuza tereyağı sürüyorsanız, bir de Hindistan cevizi yağı ile denemenizi öneriyoruz. Hafif Hindistan cevizi tadı ve aroması tostunuza hoş bir lezzet katacak.

Kahve İçin Krema

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarından biri de kahvenize bir kaşık ilave etmek olabilir. Hindistan cevizi yağı süt kremasının yerini alabilir. Kahvenizi bir kez de Hindistan cevizi yağı ile denemenizi öneriyoruz. Kahvenize Hindistan cevizi yağı ilave etmek, farklı bir tadı deneyimlemenizin yanı sıra enerjinizi de artıracaktır.

Sakızdan Kurtulmak İçin

Saça yapışan sakız özellikle çocukların dönem dönem yaşadıkları istenmeyen durumlardan biri. Saça yapışan sakızı çıkarmak ise ayrı bir zorluk. Saça yapışan sakızdan kurtulmak için Hindistan cevizi yağı birebirdir. Sakızın saçınızdan çıkartılmasına yardımcı olmak için Hindistan cevizi yağı saça uygulanmalı ve yavaşça temizlenmelidir.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.