Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Çalışan Anneler İçin: 5 Dakikada Uygulanabilecek 5 Makyaj Tüyosu
Çalışan Anneler İçin: 5 Dakikada Uygulanabilecek 5 Makyaj Tüyosu

iyihisset.com

06 Kas 2018

Sabahın erken saatlerinde işe hazırlanıp çocuklarınızı okula gönderirken, kendinize ayıracağınız 5 dakikayla, tazelenmiş ve bakımlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hızlı makyaj rutininize yardımcı olacak tüyoları sizler için derledik.

1. Nemlendirici ile Daha Canlı Bir Ten

Eğer beş dakikada hızlı makyaj yapmak istiyorsanız, işe nemlendirici ile başlayabilirsiniz. Parmaklarınızla rahatlıkla uygulayabileceğiniz nemlendiricinizle tazelenmiş ve dinlenmiş bir görünümü yakalayabilirsiniz. Fakat nemlendirici satın alırken cilt tipinize uygun ürünü seçmeyi göz ardı etmeyin.

2. İkisi Bir Arada Tercihler: Ruj ve Allık

Yüzünüze renk katmak ve daha canlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, ruj ve allıktan vazgeçmeyin. Hatta bu işlemi daha da kolaylaştırmak için ikisi bir arada allık-rujları kullanabilirsiniz. Bu ürünü, elmacık kemiklerinizin üzerine şerit halinde sürün ve parmak uçlarınızla hafifçe dağıtın; ardından dudaklarınıza son dokunuşu yapın. İhtiyacınız olan canlı görünüme böylece kolaylıkla ulaşacaksınız.

3. Far Olarak da Kullanılan Göz Kalemleri

Göz kalemi, eyeliner ve fara ayıracak vaktiniz yoksa, hızlı makyaj tercihlerinizde dağıtılabilir bir göz kalemi kullanarak etkili bakışlara kolayca sahip olabilirsiniz. Dağıtılabilir göz kaleminizi, kirpik diplerinize kalın bir şerit halinde uygulayın ve bir fırça yardımıyla göz kapağınıza doğru dağıtın.

4. Kirpikleriniz ve Kaşlarınızla Kolay Yöntemler

Eğer maskara uygulayacak ve kaşlarınızı şekillendirecek vaktiniz yoksa hızlı makyaj için şeffaf maskaraları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şeffaf kaş ve kirpik jelleri, kaşlarınızın sabitlenmesine ve daha belirgin gözükmesine yardımcı olur. Bu jeli kirpiklerinize uyguladığınızda ise kirpiklerinizi tek tek ayırıp daha belirgin görünmesini sağlayarak ‘maskara yokmuşçasına’ bir görünüm elde edebilirsiniz.

5. Bronzlaştırıcı ve Kontür Uygulamaları

Mağazalarda bulunan binbir renkli paletler, bronzlaştırıcı ve kontür uygulamalarında yüze etkili bir görünüm kazandırmak için kullanılıyor. Fakat evden hızlıca çıkmanız gerektiğinde bu renkler arasında karar vermek oldukça zor olabilir. Bunun için bronzlaştırıcı ve kontür ürünlerini birbirlerinin yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.