Burun Yağlanmasını Geçirmenin 5 Yolu

Buradasınız

Hareket Et 20 Mart 2021

cilt, bakım, burun, burun yağlanması

Mevsim fark etmeksizin yoğun makyaj, güneş, rüzgâr gibi etkenlerle burun en çok yağlanan bölgedir. Burun yağlanması aynı zamanda ciltte sivilce ve akne problemine sebep olabilir.  Burunda bulunan bezlerin fazla sebum üretmesi sonucu oluşan yağlanmanın basit yöntemlerle önüne geçmek mümkün. Burun yağlanmasını engelleyen yolları senin için derledik.

Alkolsüz tonik kullan

cilt bakımı, kadın

Alkol bazlı tonikler ilk aşamada cildi yağdan arındırsa da bir süre sonra daha fazla yağ üretilmesine sebep olur. Gözeneklerin küçülmesi ve burun bölgesini yağdan arındırmak için alkolsüz tonikler kullanmalısın.

Kil maskesi

cilt, bakım, kil, maske, kadın

Kil maskesini haftada iki ya da 3 gün düzenli olarak yaptığında gözle görülür şekilde gözeneklerin küçülür ve sebum üretimi azalır. Kil cildi fazla yağdan arındırmakla beraber daha sonra oluşabilecek yağlanmayı engeller.

Yumurta akı

cilt, bakım, kadın, yumurta akı

Her an ulaşabileceğin yumurta her türlü sana fayda sağlar. Yemen vücuduna yarar sağlarken yumurta akı da cildine faydalıdır. İçinde bulunan 4 vitamin yağlanmayı azalttığı gibi lekelere de iyi gelir. 1 yumurta akını çatalla köpürt ve burun bölgene sür. Kuruyana kadar bekle. Katılaşınca çıkarabilirsin. Hafta da iki defa yapman yeterli olur.

Buharın inanılmaz etkisi

cilt, bakım, buhar, güzellik

Buhar gözenekleri açar ve yağlanmayı azaltır. Suyu kaynatıp altını kapat başına bir havlu al ve yaklaşık 10 dakika kadar yanmayacak şekilde yüzünü buhara tut. Suya papatya yağı damlatman daha etkili olmasına yardımcı olur. Bunu yaparken yüzünün temiz olmasına dikkat etmelisin.

Sirke

cilt bakımı, sirke

1 tatlı kaşığı sirkeyi 1 su bardağına karıştır. Bir parça pamuk yardımıyla karışımı burun bölgene sür. Yaklaşık 5 dakika sürmelisin. 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsin. Burun bölgendeki yağlanma ciddi oranda azalacak.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.