Spor Kıyafetleri Nasıl Yıkanır?

Buradasınız

Hareket Et 04 Aralık 2018

Teri emen, kuruluk hissi yaratan, hava alan ve içinde daha rahat hareket etmenizi sağlayan yüksek teknolojili spor kıyafetleri artık daha çok tercih ediliyor. Peki bu kıyafetleri yıkarken nelere dikkat etmelisiniz? Hazırladığımız bu içerikte spor kıyafetleri nasıl yıkanır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Çamaşırlarınızı Yıkamadan Önce Havalandırın

Sporunuzu yaptınız, giydiğiniz eşyaları çantanıza koydunuz ve evinize getirdiniz. Kapalı çantanın içinde iyice havasız kalan giysiler, olduğundan daha kötü kokmaya başlayabilir ve bakteriler için daha elverişli bir ortam oluşur. Bunun için, spor giysilerinizi yıkamadan önce, balkonunuzda veya ferah bir alanda havalandırmanızı öneririz.

Kıyafetlerinizi Ters Çevirin

Spor kıyafetleri nasıl yıkanır sorusunun cevabını ararken en çok dikkat göstermeniz gereken noktalardan biri bu olabilir: Kıyafetlerinizi çamaşır makinesine koymadan mutlaka ters çevirmelisiniz. Ter, yağ ve diğer tüm bakteriler kıyafetinizin iç yüzünde tutunur. Bunun için tüm kıyafetleri ters çevirin ve kirli yüzün dışarıda kalmasını sağlayın. Böylece, kıyafetleriniz deterjan ve suyla daha kolay buluşabilir.

Yumuşatıcı Kullanmayın

Yüksek teknolojili spor kıyafetleri yeterince yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu yüzden yumuşatıcıyı rafa kaldırın ve kullanmayın. Öte yandan yumuşatıcı, spor kıyafetlerinin ömrünü kısaltabilir ve kalitelerini bozabilir. Ayrıca, bu temizlik ürünü makinenizdeki kıyafetlerin güzel kokması için üzerlerinde bir tabaka oluşturur ve bu tabaka deterjanın ve suyun kıyafetinizin üzerindeki liflere daha az nüfus etmesini engeller.

Diğer Kıyafetlerle Spor Kıyafetlerini Bir Arada Yıkamayın

Kot pantolon, keçe ve diğer tüylü giysilerinizi spor kıyafetleri ile bir arada yıkmayın. İçinde tüy ve yün olan ağır giysiler, daha hassas ve aşınması kolay spor kıyafetlerinize zarar verebilir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.