Kas Yaptıran Fitness Hareketleri

Buradasınız

Hareket Et 19 Ocak 2021

Pandemi döneminden önce kas oranımızı artırmak ve egzersiz yapabilmek için spor salonlarına gidiyorduk oysa ki evimizden de çıkmadan ve vakit kaybetmeden istediğimiz vücut şekline kavuşabiliriz. Herhangi bir spor gerecine ihtiyaç duymadan ve düzenli yaparak istediğiniz kaslara sahip olabilirsiniz. Sizler için evde yapabileceğiniz ve kas yapmanızı sağlayacak fitness hareketlerini araştırdık.

Şınav

Şınav, farklı kas gruplarını aynı anda çalıştıran bir fitness hareketidir. Doğru yapıldığında kısa sürede gözle görülür değişim sağlar. Kollarınızı ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın, kalçanızın ne çok yukarıda ne de çok aşağıda olmamasına dikkat edin. Derin bir nefes alın ve verirken göğsünüzü ve kalçalarınızı aynı anda yere doğru indirin. Vücudunuzun bükülmemesine, düz bir çubuk görüntüsünün bozulmamasına dikkat edin. En az 10 tekrar yapılmalıdır.

Mekik çekmek

Karın kaslarınızı çalıştırarak fazla yağları yakmanızı ve kas oranınızı artırmanızı sağlayan en etkili hareketlerden biridir. Mekik çekerken ayaklarınızın havada olması üst karın kaslarının yanında alt karın kaslarının da çalışmasına yardımcı olur. Bu sayede dümdüz ve kaslı bir karna sahip olabilirsiniz. Eğer bel veya boyun rahatsızlığınız varsa önce doktorunuza danışmalısınız. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı önce 90 derecede havaya kaldırın daha sonra havada öne doğru uzatın. Derin bir nefes alarak kalkın ve nefes vererek harekete başlayın. Sağa döndüğünüzde sol bacağınızı sola döndüğünüzde sağ bacağınızı kendinize doğru çekin. En az 15 tekrar yapmalısınız.

İp atlamak

Bacak kaslarını, bel ve sırt kaslarını çalıştırarak kuvvetlendirir. En çok kalori yaktıran hareketlerden biridir. İstikrarlı yapıldığında sonuçları sizi oldukça mutlu eder. Başlangıçta ip atlarken nefesinizi kontrol etmek zor olabilir zamanla bedeninizde tempoya alışacaktır.

Plank

Şınav pozisyonunu alın ancak bu sefer ellerinizin değil dirseklerinizin üstünde durun. En az 30 saniye bu şekilde nefes alın ve verin. Sonra dizlerinizin üstüne gelin 5 saniye dinlenin ve tekrar 30 saniye plank pozisyonuna geçin. Bu hareket kollarınızı, kalçalarınızı ve en çok karın kaslarınızı tümüyle çalıştırarak yağ yakıp kas yapmanıza yardımcı olur.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.