Evde Spor Yaparken Uygulayabileceğin Basit Hareketler

Buradasınız

Hareket Et 10 Ekim 2021

ev, spor, egzersiz, sağlık, kadın, erkek

Spor salonuna gitmek birçok kişi için ekstra maliyet ve zaman gerektiren bir durum. Özellikle pandemi döneminde evde geçirilen vakit dolayısıyla birçok kişi evde spor yapmayı tercih eder hale geldi. İstediğin vücuda sahip olmanın, vücut sağlığını korumanın ve kilo kontrolünü sağlamanın emek isteyen bir durum olduğu aşikâr. Evde spor yaparken uygulayabileceğin basit hareketler ile zaman ve maliyetten tasarruf etmeye ne dersin?

Plank

ev, spor, egzersiz, sağlık, erkek, plank

Plank evde spor yaparken uygulayabileceğin en etkili egzersizlerin başında geliyor. Plank egzersizinin temel amacı vücut direncini arttırmak ve güç kazandırmak. Ayrıca bu hareketi uygularken herhangi bir materyale de ihtiyaç duymayacaksın. Plank süresi ne kadar uzun olursa, vücudunuza sağladığı fayda da o kadar etkili olacaktır.

Squat

ev, spor, egzersiz, sağlık, kadın, squat

Evde spor yaparken uygulayabileceğin bir diğer hareket de squattır. Squat genel olarak vücudun alt bölümünü hedefleyen etkili bir egzersiz. Herhangi bir materyale ihtiyaç duymayacağın bu ideal egzersiz kalça ve bacak kaslarını oldukça güçlendirecek.

Mekik

ev, spor, egzersiz, sağlık, erkek, mekik

Karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak mı istiyorsun? Mekik tam sana göre bir egzersiz. Sırt ve karın bölgesine yoğunlaşan mekik egzersizinin birçok farklı versiyonu da bulunuyor. Egzersizi uygularken çeşitli ev eşyalarından da faydalanabileceğini unutma!

Adım egzersizi

ev, spor, egzersiz, sağlık, kadın, adım

Kardiyovasküler sistemi güçlendirmeye yönelik olan adım egzersizi, evde uygulayabileceğin başlangıç egzersizleri arasında yer alıyor. Bu egzersiz kalp sağlığını iyileştirecek ve kondisyon kazanmanı sağlayacak. Adım egzersizi vücudun kalça ve bacak bölgesini hedefleyen etkili bir egzersiz olarak listemizdeki yerini alıyor.

Burpee

ev, spor, egzersiz, sağlık, erkek, burpee

Farklı kombinasyonların bir araya gelerek oluşturduğu burpee hareketi tüm vücudu çalıştıran etkili bir egzersiz. Kondisyon gerektiren bu egzersiz kalp sağlığını iyileştirecek, vücut direncini arttıracak ve kas kütlenin artmasını sağlayacak.

Evde spor yaparak sağlığın için çok iyi bir adım atabilirsin. Ancak sağlığın için hayatının bazı dönemlerinde başına gelebilecek olası sorunlar için de hazırlıklı olman da fayda var. Bunun için hem seni hem de sevdiklerini koruma altına alabileceğin, bunu yaparken de özel sağlık kurumlarına ekstra ödeme yapmayacağın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı yaptırabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.