Evde Az Zamanda Çok Kalori Yaktıran Egzersizler

Buradasınız

Hareket Et 09 Aralık 2020

Yaşanılan küresel salgın sebebiyle eve kapandığımız bugünlerde hareket etmek her zamankinden daha fazla önem kazanmaya başladı. Uzun süreli hareketsizlik zihnimizi ve bedenimiz yüksek oranda olumsuz etkiliyor. Gün içinde 15-20 dakika dahi olsa hareket ederek hem kilomuzu hem sağlığımızı kontrol altında tutmak mümkün. Hazır evdeyken hem kilo vereyim hem daha sağlıklı olayım diyenler için az zamanda çok kalori yakabileceğiniz egzersizleri derledik.

Zıplamak hem eğlenceli hem sağlıklı

Bacaklarınızı omuz hizanızda açın, kollarınız da iki yana açık olsun ve zıplamaya başlayın. Kollarınızı başınızın üstüne getirirken bacaklarınızı açın kollarınızı aşağı indirirken bacaklarınızı kapatın. Bu hareketi zamanla 100 tekrara kadar çıkarmalısınız.

Mekik hem midenizi rahatlatır hem yağ yaktırır

Yere sırt üstü uzanın, dizlerini 90 derece bükün, elleriniz başınızın altında birleştirin. Bunu yaptığınızda dirsekleriniz kapanmak isteyecektir. Buna izin vermeyin. Dirsekleriniz olabildiğince açık olmalıdır. Nefes alın ve verirken ileri doğru uzatın. Tamamen kalkmanız gerekmiyor. Üst karın kaslarınızı çalıştıran egzersiz, göbek bölgenizde biriken yağları yakmanıza yardımcı oluyor. Bu hareket başlangıçta oldukça zorlayıcı olabilir, düzenli yaptığınızda bedeniniz buna alışacak. Zamanla hareketi 100 tekrara kadar çıkarmalısınız.

Plankta zıplayın hem kollarınız hem karın kaslarınız hem bacaklarınız çalışsın

Şınav pozisyonunu alın. Bedeniniz düz bir çubuğu andırmalıdır. Kalçanız çok yukarda ve aşağıda kalmamalı. Karnınız ve kollarınız oldukça sıkı olmalı ve zıplamaya başlayın. Bacaklarınızı bükün ve öne doğru zıplamayın, bunu yaparken kollarınızın pozisyonunun bozulmamasına özen gösterin. Bu hareketi 12 kez tekrar edin.

Diz çekmeli plank hareketiyle iç bacak ve alt karın kaslarınız çalışacak

Plank pozisyonunu alın ancak bu sefer elleriniz üzerine değil dirsekleriniz üzerinde plank pozisyonunda olmalısınız. Sonra nefes alın ve verirken sağ bacağınızı göğsünüze doğru çekin. Her iki bacağınız içinde hareketi 12 defa tekrar edin.

Bacaklarından ve kalçalarından şikâyet edenler için squat

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Yere doğru eğilmeden uzun ve düz bir omurgayla bacaklarınızı aşağı doğru kırın. Aşağı inerken ellerinizi kalbinizin ortasında birleştirebilirsiniz. Bu size güç verecektir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.